Новини технологій. 18 березня. США. Об’єднане центральне командування Збройних Сил США (United States Central Command) купило програмне забезпечення, яке дозволить працівникам організації створювати десятки помилкових сторінок в соцмережах, щоб відстежувати настрої користувачів таких сайтів як Twitter і Facebook, повідомляє Guardian.

Кожен користувач соцмереж перебуває під пильним наглядом

За допомогою програмного забезпечення один співробітник організації зможе контролювати до десяти різних акаунтів по всьому світу.

Як повідомляє представник Центрального командування, технологія покликана “присікати екстремістську активність і ворожу пропаганду за межами США».

Він додав, що нововведення будуть працювати виключно на сайтах інших країн, жодного англомовного облікового запису бути не повинно. Як повідомляє видання, передбачувані мови, на яких буде зосереджено увагу організації, це арабський, фарсі, урду і пушту.

Критики побоюються, що американська влада таким чином буде поширювати свій вплив, а не тільки стежити за «небезпечним» по відношенню до США листуванням і висловлюваннями. До того ж масовість помилкових акаунтів дозволить провокувати обговорення і створювати видимість будь-якої точки зору.

Крім цього, інші держави, компанії та недержавні установи можуть наслідувати приклад США.

Контракт на надання програмного забезпечення підписаний із зареєстрованою в Лос-Анджелесі компанією Ntrepid. Угода обійшлася Центральному командуванню США в $2,76 млн.

Об’єднане центральне командування США – структура американських Збройних Сил, сфокусована на Середній Азії та Близькому Сході.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.