Новини України. 24 березня. Виборчий Синод Української греко-католицької церкви (УГКЦ) 24 березня визначив, хто замінить Любомира Гузара на посаді глави УГКЦ. Однак до підтвердження кандидатури Ватиканом ім’я нового Глави УГКЦ не розголошується. Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України.

УГКЦ обрали нового голову

У Виборчому Синоді беруть участь 40 єпископів з України та з-за кордону (Західної Європи, США, Канади, Бразилії, Аргентини та Австралії). Щоб бути обраним, потрібно отримати дві третини голосів. За цією процедурою відбувалися голосування протягом трьох днів чотири рази на день. Вибір зроблений на четвертий день голосування.

Згідно з правилами, обраний єпископ повинен відправити власноручного листа до Римського Архиєрея для затвердження виборів. Після отримання твердження він проголосить сповідання віри і дасть обітницю перед Синодом єпископів ревно виконувати свою місію. Після проголошення його обрання буде проведена інтронізація нового Глави УГКЦ згідно з приписами літургійних книг, після чого він отримає повні права на свій пост.

Інтронізація нового Глави УГКЦ відбудеться 27 березня о 10:00 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві. На церемонію запрошено близько тисячі гостей. Це представники всіх єпархій та екзархатів УГКЦ, державної та місцевої влади, місцевих і міжнародних громадських організацій та різних конфесій та релігійних організацій.

Нагадаємо, 10 лютого Папа Римський Бенедикт XVI прийняв відставку Блаженнійшого Любомира (Гузара) з Верховного Архиєпископства Української греко-католицької церкви. Прохання до Святішого Отця Любомир подав, коли йому виповнилося 75 років, і рішення Ватикану йому довелося чекати майже три роки.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.