Новини України. 10 березня. Голова фракції Комуністичної партії у Верховній Раді Петро Симоненко ініціює введення парламентом страти за вбивство з обтяжуючими обставинами.

Петро Симоненко
Симоненко хоче страчувати за вбивства

Про це повідомляють Українські Новини.

“У моєму законопроекті передбачаються доповнення до 115 статті (Кримінального кодексу) – за вбивство з обтяжуючими обставинами. Саме ця категорія злочину підпадає під те, що можна буде застосувати страту”, – сказав Симоненко.

На думку лідера КПУ, страта має бути уведена в Україні як запобіжний захід зростанню злочинності.

Він зазначив, що відповідний законопроект зареєстрований у Раді (№8148), але його текст поки не оприлюднений.

Текст законопроекту, зі слів Симоненка, буде розміщений на сайті Компартії вже в четвер.

Лідер КПУ висловив надію на те, що Рада розгляне його ініціативу, але при цьому засумнівався, що за проектом буде прийняте позитивне рішення.

“Зрозуміло, що представники великого капіталу, перебуваючи в парламенті, ніколи не проголосують за цей проект, тому що він буде стосуватися в першу чергу їх відповідальності за все те, що відбувається в нас у суспільстві”, – зазначив Симоненко.

Він вважає, що зобов’язання України перед Радою Європи не є перешкодою для поновлення страти, тому що в деяких країнах-членах Ради Європи страта існує.

Як повідомляло агентство, Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов вважає негуманним поновлення страти.

У лютому 2000 року Рада ратифікувала протокол №6 до Конвенції про захист прав і свобод людини, що стосується скасування страти в мирний час.

28 листопада 2002 року Рада підтвердила скасування страти, ратифікувавши “Протокол №13 до Конвенції про захист прав й основних свобод людини, що стосується скасування страти при будь-яких обставинах”.

У березні 2008 року Рада відмовилася відновити страту за особливо тяжкі злочини.

http://wwc.un.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.