Новини України. 17 березня. Донецька область. Шахтарі копальні «Красний Октябрь» в місті Єнакієво вимагають від Миколи Азарова виплатити їм зарплату.

шахтарі, Єнакієво
Шахтарі з Єнакієво живуть без зарплати і вимагають від Азарова пояснень

Трудовий колектив водовідливного комплексу шахти «Красний Октябрь» (входить до складу ДП «Укршахтгідрозахист») направив листа Прем’єр-міністру України Миколі Азарову з вимогами погасити заборгованість з заробітної плати, своєчасно виплачувати заробіток гірникам в терміни, зазначені в колективному договорі, повідомляє сайт профспілки працівників вугільної промисловості України.

Третім пунктом шахтарі вимагають розібратися в ситуації з затягуванням виплати зарплат на підприємствах «Укршахтгідрозахист» і покарати винних.

«Як можна жити 2,5 місяці без копійки зароблених грошей?! І це при такому зростанні цін на основні продукти харчування! Ми не можемо своєчасно оплатити комунальні послуги, не виплачуються аліменти, немає відрахувань до Пенсійного фонду, через що не здійснюється перерахунок пенсій працівникам, не можемо погасити кредити в банках! Та нам на період епідемії грипу ліки дітям купити нема за що!»,- обурюються шахтарі.

«Останні тижні на робочих зборах за участю керівництва підприємства шахтарям твердять одне, – розповідає голова первинної профспілкової організації шахти «Красний Октябрь» Юрій Тесля, – «не можна припиняти роботу, почався весняний паводок, збільшився водоприток, зупинка шахти «Красний Октябрь» може призвести до незворотних екологічних та техногенних наслідків», «треба почекати, Кабміном не прийнято порядок використання коштів за програмою «Реструктуризація вугільної промисловості…», «ні паспорта бюджетної програми», «міністерством не затверджено кошторис» і т.д.»

Але шахтарі на такі заяви резонно відповідають: «Навіщо нам ці відмовки? Ми свою роботу виконуємо якісно і вчасно, навіть не отримуючи зарплату. Адже в міністерстві є чиновники, відповідальні за підготовку цих документів. Чому вони, отримуючи заробіток, не виконують вчасно свої функції?! Чому не виконуються закони України?! Чому з-за чиєїсь недбайливості 695 працівників ДП ​​«Укршахтгідрозахист» не отримують зарплату?! Чому за це ніхто так і не поніс покарання?!», йдеться в повідомленні профспілки.

Шахтарі вимагають покарати винних. Вони сподіваються, що звільнення одних може змусити інших чиновників відповідальніше ставитися до своєї роботи і, нарешті, перерве злочинну практику появи і зростання боргів по зарплаті у трудових колективах вуглепрому.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.