Новини науки. 27 березня. Шаблезуба істота, що належить до групи терапсид, від якої пішли ссавці, була вегетаріанцем.

Шаблезубий тигр

Такий висновок група вчених представила в статті в журналі Science.

Учені працювали з черепом істоти Tiarajudens eccentricus, знайденим в Бразилії. Ці тварини розміром з велику собаку мешкали на Землі близько 260 мільйонів років тому – ще до появи на планеті динозаврів. Найхарактернішою рисою Т. eccentricus були ікла довжиною близько 12 сантиметрів. Такі ікла були характерні для вимерлих хижих тварин, наприклад, шаблезубих кішок.

Однак крім величезних іклів у Т. eccentricus був цілий набір зубів, необхідних для пережовування рослинної їжі – в цілому, на одній стороні щелепи розташовувався 21 зуб, в тому числі різці, що нагадують зуби сучасних жуйних. Вчені вважають, що довгі ікла Т. eccentricus полегшували тваринам завдання розгрібати м’які гілки. Крім того, за допомогою цих зубів травоїдні істоти могли відстоювати свої території перед побратимами або ж захищатися від хижаків.

Нещодавно інший колектив учених дійшов висновку, що схожі на сучасних креветок істоти аномалокаріси, що вважалися грізними хижаками кембрійських океанів, могли харчуватися тільки кашкоподібною м’якою їжею.

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.