Новини здоров’я. 31 березня. Дослідження 128 видів ссавців, включаючи людину, показало, що зростання мозку у малюків пов’язане з тривалістю вагітності і терміном грудного вигодовування.

Годувати груддю ще корисніше, ніж вважалося раніше

Як виявили співробітники Даремського університету (Велика Британія), чим довше триває внутрішньоутробний розвиток і період годування груддю, тим більшим виростає мозок у дитини.

Це підтверджує тезу про те, що грудне вигодовування позитивно впливає на розвиток мозку, і підкріплює рекомендацію Всесвітньої організації охорони здоров’я щодо харчування немовлят (експерти ВООЗ радять годувати дітей виключно грудьми до півроку, а потім до двох років поєднувати грудне вигодовування з годуванням твердою їжею).

Дослідження допомагає пояснити, чому в людини (якагодує грудьми своїх дітей до трьох років плюс до дев’яти місяців вагітності) настільки великий період залежності. Обсяг мозку дорослої людини складає 1 300 куб. см. Для порівняння: такі види ссавців, як лань, які мають вагу тіла, що збігається з людською, але вагітність триває сім місяців, а період вигодовування – до шести місяців, мають мозок об’ємом всього лише 220 куб. см, що в шість разів менше, ніж у людини.

Антропологи проаналізували статистичні дані про розмір мозку і тіла і ролі матері в пристосованості потомства, а також розглянули змінни життєвого циклу у ссавців (включаючи такі види, як горили, слони і кити). Виявилося, що об’єк їх мозку щодо розміру тіла найтісніше пов’язаний з материнським внеском, тобто з терміном вагітності і вигодовування потомства. Встановлено також, що матері з високою інтенсивністю обміну речовин стимулюють більш швидке зростання мозку у плода.

Автори роботи вважають, що їх відкриття допоможе зрозуміти наслідки еволюційних змін до і після народження. Але вченим ще належить провести низку досліджень, щоб встановити, як такі зміни відбиваються на структурі мозку.

Джерело Власти.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.