Новини України. 9 березня. Холдинг “Російський стандарт” знаходиться в “активній стадії” переговорів з купівлі виробника алкогольної продукції Nemiroff, незважаючи на висловлене раніше небажання власників української компанії продавати актив.

Nemiroff
"Російський стандарт" хоче купити Nemiroff, який не продається

“Переговори продовжуються, вони знаходяться в активній стадії”, – повідомив засновник компанії Рустам Таріко на прес-конференції в Санкт-Петербурзі.

Переговорний процес ведеться з офіційним представником Nemiroff банком ING.

“Основною складністю в переговорному процесі є розбіжність між трьома групами акціонерів Nemiroff“, – заявив він.

Терміни завершення угоди можуть бути різними, вона може бути закрита через 2-3 місяці, вважає він.

Назвати суму, яку “Російський стандарт” пропонує за Nemiroff, Рустам Таріко відмовився. Раніше в інтерв’ю телеканалу Bloomberg він говорив, що готовий заплатити за компанію понад $300 млн.

Вперше повідомлення про продаж Nemiroff з’явилися на початку минулого року. Інтерес до української компанії виявили польська CEDC, британська Stock Spirits і холдинг “Російський стандарт”. Проте переговори, які велися весь цей час, результатів не дали.

У кінці лютого цього року Яків Грибов і Анатолій Кіпіш, що володіють разом 75% акцій компанії, заявили, що Nemiroff продаватися не буде.

“Найближчим часом буде прийнятий план стратегічного розвитку на найближчі п’ять років”, – повідомив Грибов.

При цьому президент керуючої компанії Nemiroff Олександр Глусь з самого початку рішення про продаж не підтримував.

“Ще до ухвалення рішення про продаж моя позиція полягала в тому, що продаж в умовах, що склалися недоцільний, я був проти цього рішення”, – сказав раніше Глусь.

“Для компанії Nemiroff погано, що операція з продажу затягується більш ніж на рік. В умовах консолідації ринку алкоголю все одно вона буде поставлена перед необхідністю бути проданою”, – вважає Таріко.

На його думку, протягом найближчих п’яти років на консолідованому ринку залишаться максимум десять великих гравців, а більшість існуючих брендів зникнуть. “Російський стандарт” також розглядає купівлю інших брендів, але вже на російському ринку, повідомив Таріко.

ТОВ “Російський стандарт горілка” (РСВ) – один з провідних виробників преміальної горілки в Росії, працює на ринках 75 країн. Компанія випускає продукцію на заводі в Санкт-Петербурзі, потужність якого складає 3,6 млн дал на рік. У 2010 році була закрита угода щодо купівлі спиртового заводу “Буїнський” в Татарстані.

У 2010 році “Російський стандарт” збільшив продажі на 13,6%, до 2,5 млн кейсів алкогольної продукції.

“Nemiroff Холдинг” поставляє продукцію в 55 країн світу. В Україні компанії належать два лікеро-горілчаних заводи, в Росії вона здійснює виробництво на потужностях ВАТ “Лікеро-горілчаний завод “Ярославський” (входить у ВАТ “Росспиртпром”). У жовтні 2010 року Nemiroff почав розлив продукції в Білорусі на потужностях “Мінськ Кристал” (входить до концерну “Белгоспищепром”).

У структуру холдингу входять керуюча компанія Nemiroff, “Українська горілчана компанія Nemiroff”, дочірнє підприємство “Алко Інвест”, торгові представництва в Росії і Польщі, а також Nemiroff International з штаб-квартирою в Будапешті (Угорщина).

У минулому році компанія реалізувала 8290 тисяч дал алкогольної продукції, що на 3% більше, ніж роком раніше.

Власниками Nemiroff є Грибов (40%), Кіпіш (35%), сім’я Глусь (25%).

За матеріалами Kyiv Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.