Новини культури. 25 березня. 65 тис. грн на середу зібрали на вручення альтернативної Шевченківської премії письменнику Василеві Шкляру.

Василь Шкляр
Шкляру зберуть більше грошей, ніж 250 тисяч

Гроші надійшли на два рахунки в банках. Їх відкрили 10 березня. Один — голова Спілки письменників Володимир Яворівський, другий — екс-голова Конгресу українських націоналістів, підприємець Олексій Івченко.

“Після скандалу з врученням Шевченківської премії почали дзвонити люди з усього світу, — розповідає Василь Шкляр, 59 років. — Депутати-“бютівці” та “нашоукраїнці” розказували, що між собою домовилися перерахувати по тисячі. Недавно один чоловік із Росії перерахував 8 тисяч рублів. Прислав СМС: “Мои корни в Донбассе. Живу в Новосибирске“.

Після Великодня письменник вирушить до Канади. Там у 10 містах презентуватиме свій роман “Чорний Ворон“.

“Цю пропозицію зробили представники діаспори. Говорили, що почали збирати гроші на екранізацію мого роману”.

Розказує, що з десяток видавництв пропонують перекласти книжку.

“Із Польщі подзвонили представники одразу п’яти видавництв. Остаточної відповіді ще не дав, бо про кожне треба навести довідки. Пропонують також перекласти англійською та німецькою. “Для галочки” я цього робити не хочу. Зараз кожен графоман може заплатити й видатися всіма мовами світу”, – говорить Шкляр.

Російські видавці двічі пропонували перекласти роман.

“Платили мені аванс. Але до друку діло не доходило. Бо я забороняю ввозити їхні переклади на територію України. Російською пропонують видати наші. Кажуть: “Ми завалимо цими книжками весь Крим і Донбас“. Але мені це нецікаво”, – коментує письменник.

“Назбираємо більше 250 тисяч, — говорить Володимир Яворівський. Він перший переказав 2 тис. грн. — Коли міністр освіти Дмитро Табачник піде з посади, ми звернемося до президента з проханням підписати указ про вручення премії Шкляру. Зібрані гроші він витратить на екранізацію свого роману. А премією розпоряджатиметься сам”.

У харківському видавництві “Клуб сімейного дозвілля” вийшли 27 тис. додаткових примірників твору. Загальний наклад становить 47 тис. Книжку хочуть видати також у Канаді й Австрії.

Реквізити для перерахунку коштів

Банк одержувача: АТ “Єврогазбанк”, р/р 262035017040 МФО 380430 ЄДРПОУ 1878817350. Призначення платежу: благодійний внесок

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.