Новини світу. 15 березня. На п’ятий день пожежі на японській АЕС «Фукусіма-1», яку стрясає вибухами, офіційний Токіо заявив, що рівень радіації в околицях станції знизився в 20 разів.

Фукусіма
Влада Японії запевняє, що рівень радіації в Фукусіма зменшується

Водночас у Європі, посилаючись на японських колег, стверджують, що ризик зараження «надзвичайно великий».

Зона радіаційного зараження тим часом поширюється за межі префектури Фукусіма.

Рівень радіації біля воріт аварійної АЕС «Фукусіма-1» з 9.00 до 15.00 за місцевим часом (з 02.00 до 08.00 за Києвом) впав у 20 разів, з 11 930 мкР/год до 596 мкР/год, повідомив генеральний секретар кабінету міністрів Японії Юкіо Едано.

Генсек кабміну додав також, що побоювання викликає стан на п’ятому та шостому реакторах АЕС «Фукусіма-1».

Крім цього, подібний процес відбувається на четвертому реакторі. Там нагрівається контейнер, що містить відпрацьоване ядерне паливо.

При цьому глава МЗС Франції після зустрічі з японським колегою заявив, що небезпека радіоактивного зараження в Японії надзвичайно велика.

«Ситуація надзвичайно гостра, і ризик (радіоактивного) зараження надзвичайно великий», – сказав глава МЗС Франції Алена Жюппе.

За його словами, міністр зовнішніх справ Японії надав йому всю інформацію щодо ситуації, яка склалася на японських АЕС.

«Він був дуже стурбований», – сказав Жюппе після бесіди з колегою.

Пожежа на АЕС сталася вночі на четвертий реактор, де пізніше стався вибух.

За повідомленнями ЗМІ, зона зараження вже поширилася за межі префектури Фукусіма. У японській префектурі Тотігі, розташованій на північ від Токіо, рівень радіаційного фону на цей момент досяг 33-кратного перевищення нормального рівня. У сусідній зі столицею префектури Тіба рівень радіаційного забруднення вище за норму в чотири рази, повідомила раніше Kyodo.

Влада Токіо вранці у вівторок повідомила, що в столичному повітрі виявлено «незначні обсяги» цезію, проте точна кількість і походження речовини не уточнюється. Рівень радіації в префектурі Канагава, на південь від Токіо, перевищує нормальний в 9 разів, повідомляє Kyodo.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.