Новини політики. 16 березня. Народний депутат, заступник Голови Партії регіонів з питань міжнародної політики, заступник голови Комітету Верховної Ради у закордонних справах Леонід Кожара заявив про необхідність вести статистику щодо кількості правопорушень у сфері ксенофобії та антисемітизму.

Якщо ксенофобія та антисемітизм зростають у всіх країнах, то можливо це природно?

Про це він сказав під час виступу на міжнародній конференції “Толерантність та протидія політичному екстремізму: міжнародний та український досвід”, передає кореспондент УНН.

Кожара зазначив, що Україна має тривкі національні коріння толерантності.

“Як українець я цим щиро пишаюся”, – наголосив він. Водночас депутат зауважив, що в останні п’ять років виникла низка явищ, які нівелювали ці позитивні тенденції.

“Колишня влада нав’язувала українцям однобічну, примітивну картину історії України, її місця у світі. В останній рік президентства Ющенка силоміць втовкмачувався агресивний ізоляціонізм, за яким країна ніби оточена ворогами на Сході та зрадницькими країнами на Заході, що проміняли солідарність з режимом Ющенка на російський газ”, – пояснив політик.

Політик повідомив, що лише обмежена кількість країн в Європі веде облік правопорушень у сфері ксенофобії та антисемітизму.

“А в тих кількох країнах, де він ведеться, дані свідчать про підвищення кількості таких порушень за останні роки”, – зазначив він. За його словами, відсутність фіксації проявів ксенофобії та антисемітизму не дає можливості адекватно оцінити рівень розповсюдження цього явища, а відтак – і адекватно протидіяти йому.

Кожара процитував рекомендацію Європейської ради за толерантність та примирення, в якій, зокрема, йдеться:

“Необхідний щільний контроль для припинення будь-якого сповненого ненависті спілкування у кіберпросторі. Кожна держава має невідкладно визначити засоби вистежування розповсюджувачів ненависті та нетерпимості і безжального їх покарання”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.