Новини Економіки. 14 березня. Експертно-аналітична група з нафторинку при Кабміні встановила нову межу для цін на пальне: 9,50 грн/л для бензину А-95 і 9 грн/л для дизпалива.

бензин, АЗС, заправка
Бензин буде дорожчати й надалі

Раніше було 9 грн і 8,5 грн відповідно. Підвищення пов’язане зі світовим зростанням цін на нафту, пише газета “Сегодня“.

У підсумку на АЗС, що торгують нашим пальним, ціни за вихідні піднялися відразу на 30-50 коп. Наприклад, найбільша мережа країни, що належить групі “Приват”, підняла ціни на 20-60 коп./л, дійшовши до 9,40-9,50, за нею потягнулися дрібні торговці. Деякі АЗС знизили ціни до рекомендованого рівня. У мережі WOG, яка торгує імпортом, А-95 подешевшав на 10 коп. – до 9,75 грн/л. В інших великих мережах ціни залишилися без змін.

На думку президента асоціації “Об’єднання операторів ринку нафтопродуктів України” Леоніда Косянчука, ціна 9,50 грн не відповідає реаліям.

“Сьогодні реальна ціна на імпортний А-95 – 10,20 грн/л. Звичайно, різкого стрибка не буде, інакше з таких АЗС піде покупець, але поступово ціни будуть підвищуватися й далі, до кінця березня може бути і 10 грн, і більше”, – сказав він.

“Багато АЗС не зможуть купувати заводський продукт, тому будуть змушені торгувати бодягою. На цей момент об’єктивною ціною на А-95 є в середньому 9,75 грн. Новий імпульс паливним цінам можуть надати події в Японії, на відновлення якої знадобиться багато енергоресурсів. Завідувач відділом нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO Олександр Сіренко вважає ціну 9,50 грн за літр А-95 адекватною, тому що в регіонах, де розташовані 80% заправок, практично всі вони торгують саме по 9,50 (це бензин наших НПЗ. – ред.), – зазначив директор консалтингової групи “А95” Сергій Куюн, повідомляє Газета.уа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.