Новини економіки. 29 березня. Урядовий уповноважений з питань дерегуляції господарської діяльності пропонує списати заборгованості підприємств зі сплати податків, а також штрафи та пені на прострочені внески до Пенсійного фонду.

Михайло Бродський

Відповідний законопроект розроблений за дорученням Прем’єр-міністра України Миколи Азарова.

«Податкові борги, а також штрафні санкції й пені станом на 1 січня 2011 року ми пропонуємо списати. Ви прекрасно розумієте, що забрати ці гроші через суд практично неможливо. Проте поле для корупції тут велике. Тим більше, на початку цього року був ухвалений новий Податковий кодекс, змінилися правила гри. Подібне списання боргу могло б дати можливість підприємствам розпочати життя з нуля», – заявив Михайло Бродський.

Механізм списання заборгованості перед Пенсійним фондом пропонується інший.

«Сума самого боргу має бути обов’язково сплачена підприємцем. Вона буде реструктуризована на визначений термін – 24 місяці. Якщо протягом цього часу гроші повертаються, то в якості бонусу підприємствам списуватимуться всі пені та штрафи, нараховані на той момент», – підкреслив Урядовий уповноважений з питань дерегуляції.

За підрахунками Михайла Бродського, такий захід може дати близько 1,5 млрд. грн. додаткових надходжень до Пенсійного фонду.

Даний законопроект наразі розіслано на погодження до заінтересованих міністерств і відомств.

Джерело Урядовий портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.