Новини світу. 26 березня. Президент Ємену Алі Абдала Салех заявив про готовність скласти свої повноваження, щоб запобігти подальшій ескалації насильства в суспільстві.

Алі Абдала Салех має намір піти у відставку

Він готовий передати владу “в надійні руки”. Тим часом, опозиція почала чергову масштабну акцію протесту. За словами Салеха, він побоюється, що після його відходу терористичний рух Аль-Каїда може скористатися хаосом і захопити владу в країні. Президент зажадав легітимної процедури передачі влади та умовах громадського порядку. Географічне положення Ємену робить його важливим пунктом у транзиті нафти і газу з країн Близького Сходу, хаос або захоплення влади терористами може мати серйозні наслідки не тільки для регіону, але й для світової економіки.

Нагадаємо, довірена особа і один з родичів президента Салеха, генерал-майор Алі Мохсен Аль Ахмар перейшов на початку тижня на бік опозиції разом з двома іншими воєначальниками.

Протести в Ємені проходять з кінця січня нинішнього року. Ситуація в країні загострилася після революцій в Тунісі та Єгипті. Президент країни Алі Абдала Салех санкціонував застосування сили відносно демонстрантів, паралельно намагаючись йти на поступки. На початку березня президент оголосив про намір змінити форму правління і створити в країні парламент, але, незважаючи на всі зусилля, так не зміг взяти ситуацію в Ємені під контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.