Новини економіки. 31 березня. США. У США назріває грошова революція: близько півтора десятків американських штатів вимагають дозволити використання золота і срібла в якості розрахункового інструмента.

В США може з'явитися нова валюта

Модернізувати світову валютно-фінансову систему шляхом удосконалення призабутих моделей запропонував президент Світового банку Роберт Зеллік. За його версією, новий порядок повинен бути заснований на домінуванні не однієї, а відразу декількох валют (долар США, євро, японська ієна, британський фунт і китайський юань), з можливим використанням золота як міжнародного базового орієнтира ринкових очікувань щодо інфляції, дефляції і майбутніх курсів валют. При цьому глава СБ нагадав, що цей дорогоцінний метал і зараз служить альтернативним засобом для вкладення грошей.

По суті, мова йде про горезвісний «золотий стандарт», який завдяки кризі придбав нове зачарування в очах багатьох економістів, в тому числі найвищого рівня.

Однак те, що діється на території світового фінансового гегемона, інакше як ударом у спину монетарній владі США не назвеш. Широкий резонанс отримала ініціатива парламентаріїв штату Юта, які взяли закон про легальне використання золота і срібла в торговельних розрахунках. Документ передбачає відмову штату від податку на золото, яке до цього прирівнювалося до активів, а не до засобу оплати товарів і послуг. Для остаточного вступу в силу законопроекту не вистачає лише візи губернатора штату.

Раніше зі схожою ініціативою виступив сенатор від штату Південна Кароліна республіканець Лі Брайт. Він запропонував робити зі срібла і золота власну валюту, яка була б повноцінною альтернативою долару. За словами сенатора, сусідні штати Джорджія і Вірджинія також розглядають можливість введення «справжніх» грошей. Примітно, що з законодавчої точки зору у подібної ініціативи немає ніяких перешкод. Штати можуть використовувати будь-яку бажану валюту для виконання своїх суверенних державних функцій аж до прийняття золотих і срібних монет і відмови від валюти, не забезпеченої дорогоцінними металами і названої Конгресом легальним засобом платежу, відзначає видання.

Конгресмен Рон Пол вніс на розгляд колег законопроект, який має скасувати долар як єдине платіжний засіб США і легалізувати приватні монетні двори.

Проект «вільний долар», запущений в 1998 році, проіснував більше десяти років. Золоті та срібні монети чеканилися в Індіані. На них була зображена голова Статуї Свободи і красувався напис «In God We Trust» – така ж, як на офіційних американських монетах.

«З 1913 р. долар втратив 96% своєї купівельної спроможності, – цитує Spiegel-Online слова автора ідеї Бернарда фон НотХауса, виголошені ще в 2007 році, коли ФРС почала пом’якшувати свою грошову політику. – У кожного громадянина є право на альтернативну валюту. Я хочу знати, що тут незаконного».

Як відповідь федеральний суд Північної Кароліни визнав його фальшивомонетником. НотХаусу загрожує тюремний термін на пару десятків років, а ходіння «вільних доларів», заборонили.

Американці протестують проти улюбленої звички монетарної влади з кожного приводу включати друкарський верстат, послаблюючи національну валюту, що, у свою чергу, загрожує гіперінфляцією.

За даними Gallup, з 2003 по 2009 роки число жителів США, впевнених у тому, що ФРС «добре» або «прекрасно» справляється зі своїми обов’язками, скоротилася з 53% до 30%. А опитування, проведене торік агентством Bloomberg, показало, що 16% американців виступають за повне скасування відомства. Розширення числа офіційно визнаних платіжних засобів підштовхне американський уряд до повернення контролю над знеціненням долара, сподіваються автори «альтернативних» ідей.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.