Новини України. 22 березня. До 10 тисяч мітингувальників зібралися в Києві біля будівлі Кабінету міністрів. Вони вимагають збільшити оплату праці педагогам. Частина з них розташувалася в Маріїнському парку, напроти уряду.

Освітяни почали свій бунт

З другої спроби учасникам акції вдалося перекрити рух по вул. Грушевського – в перший раз їм перешкодили зробити це правоохоронці.

Протестуючі скандують «Ганьба», тримають гасла: «Працівники освіти – проти неконституційних чиновників», «Терпіння має межу», а також назви практично всіх областей України.

Згідно з інформацією учасників акцій протесту, розміщеної на сайті Федерації профспілок України минулого тижня, у педагогічних працівників дві вимоги до Кабінету міністрів України і Верховної ради.

Перше – забезпечити скорочення розриву між посадовим окладом працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та законодавчо встановленої мінімальної зарплатою для визначення розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати) працівників за всіма її розрядами.

«Сьогодні розмір посадових окладів працівників освіти, як і інших галузей бюджетної сфери, визначається на підставі встановленої Кабінетом міністрів фіксованої величини посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, яка є істотно нижчою мінімальної зарплати, що заподіює їх зубожіння, призводить до «зрівнялівки» у оплаті праці висококваліфікованих фахівців і працівників простої праці», – наголошується в зверненні.

Друга вимога працівників сфери освіти – розширити виплату 20-відсоткової надбавки на всі категорії педагогічних працівників. У зверненні наголошується, що уряд встановив 20-відсоткову надбавку тільки окремим категоріям педпрацівників.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.