Новини культури. 6 березня. Письменник Володимир Цибулько прокоментував відмову Василя Шкляра від Шевченківської премії.

Володимир Цибулько

Це ситуація цілком з досвіду політичного – коли обидві сторони у виграші! Шкляр зберіг обличчя і Банкова зберегла обличчя! У кожної сторони цього сюжету, щоправда, власне уявлення про особу. Це як закінчення першої чеченської війни – коли кожна сторона перемир’я подала як власну перемогу.

Для Банкової присудження премії саме Шкляром зажадало б цілого ланцюга пояснень як перед нацменшинами так і перед Євросоюзом, адже шум утворився представниками деяких меншин щодо деяких цитат з художнього твору перейшов у політичну площину.

Тепер перед Банковою виникає інша проблема – зреагувавши на цитати з художнього твору Василя Шкляра (фізичної особи!) Потрібно реагувати на нацистські висловлювання про галичан у публіцистиці (а це дві великі різниці!) Дмитра Табачника (державного чиновника!) Так, реакція влади на художній твір досить спірна, оскільки за публіцистикою повинна бути саме пряма дія. Ще й з виразом політичної позиції влади.

Якщо говорити побутовою мовою – плювок у бік нацменшин влада перехопила, в бік же українців – сама доплюнула!

Джерело Цензор.нет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.