Новини України. 29 березня. Комітет захисту споживачів нафтопродуктів в ході перевірок якості палива на автозаправних станціях виявив випадки реалізації під виглядом бензину явного фальсифікату, який не відповідає ніяким державним стандартам.

бензин
Ціни ростуть, а якість падає

Про це заявив у прямому ефірі «Українського радіо» керівник організації Андрій Пасішник.

«На кількох АЗС ми виявили, що під назвою «бензин А-95» продавався побічний продукт коксохімічного виробництва – компонент моторних палив ароматичний. Звичайно, його можна розбавити газовим конденсатом або стабільним бензином, і за октановим числом отримати А-92 або А-95. Але ні фракційний склад, ні хімічні та фізичні показники не будуть відповідати жодним стандартам», – зазначив експерт.

Пасішник зазначив, що неякісне паливо реалізується, в першу чергу, на одиночних заправках під маловідомими брендами. Але також «бодягою» нерідко зловживають і великі автозаправні мережі, причому навіть ті, назви яких на слуху.

«Така ситуація склалася через відсутність державного контролю якості – на дані цілі протягом декількох років просто не виділялися кошти. Тому нині існує загроза того, що, заправившись на якійсь АЗС, автолюбитель може зіткнутися з поломкою автомобіля. Причому довести, що винна саме заправка, в суді буде практично нереально», – сказав глава комітету.

Пасішник порекомендував, щоб уникнути подібних інцидентів, заправлятися в брендових мережах АЗС, які мають власну налагоджену систему контролю якості нафтопродуктів.

«У таких мережах паливо традиційно стоїть трохи дорожче, але оскільки воно якісніше, витрата такого палива менша. Таким чином, ціна себе виправдовує», – сказав Пасішник.

Джерело АвтоКонсалтинг

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.