Новини світу. 30 березня. Великобританія. Дослідники з Йоркського університету представили опис людського мозку, вік якого становить 2 500 років.

мозок
Цей загадковий мозок...

Мозок виявлений в 2008 році під час будівництва нового університетського містечка, яке, як з’ясувалося, вели на місці стародавнього поселення. Череп зі злегка зморщеним мозком всередині виявився найціннішою знахідкою.

Радіовуглецеве датування показало, що його господар помер між 673 і 482 роком до н. е. у віці 26-45 років. Це був час маленьких сіл, оточених полями, і час активного поширення залізних знарядь праці та ковальського ремесла по всій країні. Аналіз ДНК показав послідовності, які раніше виявили лише у жителів Тоскани і Близького Сходу, повідомляє compulenta.ru.

Дослідників особливо зацікавили механізми, завдяки яким м’які тканини всередині черепа збереглися донині. Наука не має відомостей про існування бальзамування в Англії залізного століття. Тому найбільш ймовірною є гіпотеза, що череп був закопаний відразу ж після смерті і опинився в дрібнозернистих і гіпоксичних відкладах. В іншому випадку розкладання його вологого вмісту було б неминуче.

Це найдавніший мозок у Великобританії. Найдавнішою у світі (6 тисяч років) вважається сіра речовина, виявлена ​​в американському штаті Флорида в 1984 році.

Джерело focus.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.