Новини світу. 14 березня. Мексика. Ортодоксальні євреї з Мексики змусили неабияк похвилюватися екіпаж і пасажирів літака авіакомпанії Alaska Airlines, які запідозрили їх у тероризмі, повідомляє в понеділок агентство Рейтер.

Ортодоксальні євреї налякали пасажирів літака

Літак, що летів з Мехіко до Лос-Анджелеса, в неділю зустрічали в аеропорту спецназівці та пожежники піднятими по тривозі.

“Троє пасажирів голосно молилися на івриті, на лобі і руках у них були шкіряні ремінці”, – повідомила представник авіакомпанії Боббі Еган (Bobbie Egan).

За її словами, екіпаж розцінив несподівані для них дії трьох пасажирів як загрозу безпеці, і, відповідно до інструкції, зробили стандартні заходи безпеки, зокрема закрили зсередини кабіну пілотів.

У ході розслідування з’ясувалося, що ультрарелігійні іудеї не збиралися вчиняти протиправних дій, а лише досконально слідували древнім обрядам. Зокрема, налякали пасажирів коробочки з ремінцями, які є культовими предметами – тфілін. Тфілін, або Філактерія – коробочки з фарбованої чорною фарбою шкіри кошерних тварин. У них зберігаються записані на пергаменті уривки з Тори.

“Звичайна людина таке не дуже часто побачить, якщо взагалі побачить коли-небудь”, – сказав представник ФБР Дж. Дж. Клейвер (JJ Klaver), коментуючи реакцію пасажирів та екіпажу літака на дії євреїв.

Між тим, іудеїв-ортодоксів вже не раз підозрювали в тероризмі через практику накладення тфілін. Останній випадок такого роду був зафіксований в січні 2010 року у Філадельфії, коли в тероризмі запідозрили 17-річного пасажира авіакомпанії US Airways Express.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.