Новини світу. 18 березня. Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію щодо ситуації в Лівії, яка фактично дозволяє військову операцію проти режиму Каддафі.

літак
ООН збирається бомбити Лівію

“За” проголосували 10 з 15-ти постійних і тимчасових членів Радбезу.

Німеччина, яка не підтримала резолюцію, вже заявила, що не братиме участі в можливій військовій операції. В Італії ж готові надати свої військові бази, зокрема на Сицилії, де знаходиться найближчий до Лівії опорний пункт НАТО.

Щоправда, у тексті резолюції міститься застереження, що бойові дії виключають наземну операцію.

Також над Лівією вводиться режим безпілотної зони. Це не торкнеться літаків з гуманітарними вантажами і призначених для евакуації іноземців. Правда, поки неясно, як саме буде забезпечуватися цей режим.

“Ми послідовно і твердо виступає за безумовне забезпечення захисту цивільних осіб, – заявив постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін. – Керуючись саме цим базовим принципом і загальними гуманітарними цінностями з співавторами проекту та іншими членами РБ ООН, Росія не стала на заваді прийняттю резолюції. Однак ми переконані, що найкоротший шлях до безпеки мирного населення і довгострокової стабілізації обстановки в Лівії – негайне припинення вогню. Саме цій меті відповідав внесений нами 16 березня проект резолюції Ради Безпеки, в якій також підтримувалися відповідні зусилля спецпосланця генсека ООН, Ради з прав людини та Африканського Союзу, наголошувалося на необхідності мирного врегулювання ситуації в Лівії“.

Активні дії щодо виконання резолюції Ради безпеки ООН можуть початися вже в найближчі години. У військовій операції проти військ Каддафі, швидше за все, візьмуть участь Франція, Великобританія, США, а також країни Ліги Арабських держав. Надати військову допомогу готова і Норвегія. Бойові кораблі і авіація західної коаліції, як очікується, будуть використовувати військові бази на Криті, Кіпрі, Сицилії і в Єгипті. З боку США до берегів Лівії були спрямовані десантні кораблі “Кірсардж” і “Понці”, а також есмінець “Баррі”. Британія, у свою чергу, задіє важкі крейсери “Йорк” і “Камберленд”. Військово-морські сили Франції представляють фрегат “Турвіль” і вертольотоносець “Містраль”.

Тим часом реакція від Лівії вже пішла: будь-які заходи військового характеру проти Джамахірії ззовні створять загрозу для Середземномор’я – цивільні і військові об’єкти стануть цілями лівійської контратаки.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.