Новини України. 1 березня. Одеська міськрада вирішила всерйоз зайнятися депутатами, які ігнорують сесії. Днями народні обранці проголосували за те, щоб оприлюднювати прізвища прогульників у пресі.

Одеська міська рада
Одеська міська рада хоче карати депутатів-прогульників

Відтепер термін «прогульник» застосовуватиметься до тих депутатів, які не менше трьох разів не з’являлися на сесіях. Поки абсолютним рекордсменом за прогулами є екс-мер Едуард Гурвіц – він пропустив всі 4 сесії міськради нового скликання.

Друге місце між собою ділять голова фракції «Зелена Одеса» бізнесмен В’ячеслав Крук, голова фракції «Батьківщина» Геннадій Чекіта і його колега по фракції В’ячеслав Щербаков – у них по 3 «прогули». Почесна грамота за 3-е місце у «двієчників», які не були на двох сесіях. Це регіонали Олександр Александрочкін, Андрій Тернівський, Віктор Наумчак, ігуменя Серафима, «сильноукраїнец» Олег Камінкер і «зелений» Станіслав Яковлєв, пише “Сегодня”.

Найбільш дисциплінованими виявилися комуністи – всього один депутат із їх фракції пропустив одну сесію. А ось «найбільш відсутньою» можна назвати найменшу фракцію з трьох осіб – «Зелена Одеса». Кожен «зелений депутат» ухилявся від сесії. Їм дихають у спину «біло-блакитні» – на рахунку у 16 регіоналів з 70 від одного до двох прогулів.

До найбільш злісних прогульників, за словами мера Олексія Костусєва, будуть застосовуватися заходи «психологічного» впливу.

«Буду запрошувати їх до себе в кабінет для бесіди. Якщо людина не може виконувати обов’язки, запропонуємо йому попрощатися з мандатом», – пояснив міський голова.

А ось з Гурвіцем ніхто задушевних бесід проводити не збирається – на минулій сесії в залі лунали розмови про негайне позбавлення його депутатських повноважень.

«Питання про позбавлення мандата буде опрацьовуватися в мандатної комісії», – говорить Костусєв.

Щоправда, на думку одеського юриста Олександра Іванова, забрати у депутата «корочку» дуже складно.

«Ця процедура прописана в законі «Про статус депутата місцевої ради». Мерія чи ініціативна група виборців повинні звернутися до тервиборчкому з пропозицією про відкликання. Якщо ТВК це прийме, то потрібно розробити процедуру збору підписів. За мажоритарника потрібно зібрати 5% підписів виборців в окрузі, за списочника – 5% всіх виборців міста. Потім призначається голосування, і тільки потім його підсумки затверджує міськрада», – пояснив правознавець.

До речі, члени фракції «Фронт змін» намагалися відстояти свого шефа, розповівши на сесії, мовляв, Гурвіцу і не потрібно бувати в міськраді – про всі рішення він дізнається від колег по фракції, пише видання.

А сам Едуард Йосипович мотивує свої прогули просто: «Навіщо їм Гурвіц? Що мені там робити? Сьогодні вони в цей зал, з якого винесли почесну нагороду Одеси, – Прапор Честі Ради Європи, внесли орден Леніна, завтра внесуть портрет Сталіна».

Тим часом один з депутатів міськради на умовах анонімності розповів про «ботанів» і «незалежних» депутатах.

«Відвідуваність сесій залежить від того, які рішення будуть приймати. Якщо рішення життєво важливо для бізнесу конкретного депутата або того, хто фінансував його виборчу кампанію, то він у будь-якому випадку з’явиться на сесії. А в деяких фракціях відвідуваність залежить від лідера – наскільки він «збудував» своїх колег», – запевняє народний обранець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.