Новини світу. 6 березня. Влада Норвегії вирішила не зупинятися висилці 67 чеченських нелегалів: найближчим часом готується ще один чартер, а всього в притулку відмовлено більше ніж півтисячі біженців.

Норвегія кардинально вирішує проблеми з чеченськими злочинцями

Чеченські правозахисники загрожують норвезькому уряду демонстраціями в Осло – “гірська” діаспора в двохмільйонній країні налічує понад 7000 чоловік.

Влада Норвегії готує чартерний рейс, яким чеченців, які намагалися отримати політичний притулок в цій країні, відправлять найближчим часом на батьківщину. 67 чеченців були вислані з Норвегії 24-26 січня. Тоді в Осло пройшли акції протесту. А норвезький правозахисник Івар Амундсен навіть заявив, що добиватиметься повернення деяких з висланих родин, оскільки їм загрожує небезпека в Чечні.

Найближчим часом на батьківщину відправлять ще кілька сотень людей, наводить радіо «Свобода» скаргу лідера чеченської діаспори в Норвегії Хамзата Сараліева.

Усього влада Норвегії відмовила в притулок більш ніж п’ятистам мігрантам. Правозахисники стверджують, що більшість мігрантів покинули батьківщину під час бойових дій у Чечні. Серед них – автори скарг до Євросуду, чиї родичі пропали безвісти або були вбиті «федералами».

У самій Норвегії у чеченської діаспори склалася досить неоднозначна репутація. Звичайними справами в місцевій кримінальній хроніці стали масові етнічні бійки. Наприклад, влітку 2009 року поліція розігнала битву між чеченцями і курдами. Обвинувачених тільки з чеченської сторони було 54 людини.

Втім, серед підготовлених до депортації або вже висланих «горян» у Норвегії є і інтелектуали. У січні з Осло в Москву вислали 25-річну Марію Амелію. Дівчина провела у Норвегії 10 років закінчила Університет Тронхейма, отримала професію інженера-технолога, а восени минулого року прославилася на всю країну, випустивши автобіографічну книгу «Незаконна норвежка», в якій розповіла про своє «бомжування» в найбагатшій державі Європи. Нагородою стало присудження їй популярним тижневиком Ny Tid звання «Норвежець року», якого зазвичай удостоюються відомі спортсмени, видатні вчені та діячі культури. Але по сліду біженки, що вирішила «висунутися», пішов підрозділ поліції, що займається справами іноземців. Її схопив наряд з восьми поліцейських відразу після виступу перед шкільною аудиторією в Ліллехаммері. Буря піднялася на всю країну.

«Чому ми даємо притулок терористам і явним асоціальщикам і висилаємо талановиту людину з норвезькою вищою освітою, яка може принести користь країні?» – Лейтмотивом звучало у виступах захисників чеченки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.