Новини світу. 22 березня. Німецький концерн BASF увійде в проект “Південний потік”.

BASF
BASF йде на співпрацю з "Газпромом" в "Південному потоці"

Про це повідомило керівництво корпорації на зустрічі з прем’єр-міністром РФ Володимиром Путіним.

Голова правління концерну Юрген Хамбрехт назвав партнерство з ВАТ “Газпром” хорошим і повідомив, що радий підписати сьогодні відповідний меморандум про участь у проекті.

“Це тільки початок. Ми повинні працювати, щоб підготувати детальний угоду, але ми працюємо швидко”, – зазначив він.

У свою чергу, Володимир Путін побачив у співпраці з німецьким концерном “сигнал до стабільності”.

“Це – серйозна подія, з урахуванням тих подій, які відбуваються сьогодні на світових сировинних ринках. Це – сигнал до стабільності”, – сказав Путін.

Нагадаємо, що з середини літа 2010р. в пресі обговорювалися чутки про можливе входження в проект “Південний потік” однієї з німецьких компаній. Проте не уточнювалося, яка саме компанія увійде в проект. За неофіційною інформацією, Газпром робив пропозицію німецькій компанії RWE. Крім того, повідомлялося, що до проекту “Південний потік” готова приєднатися інша німецька компанія – Wintershall (підрозділ компанії BASF).

Проект будівництва газопроводу “Південний потік” через акваторію Чорного моря в країни Південної та Центральної Європи Газпром реалізує спільно з італійським концерном ENI і французьким Electricite de France (EdF). Газпром, ENI і EdF 19 червня 2010р. підписали тристоронній меморандум, який визначає конкретні кроки щодо входження французької компанії до складу акціонерів спільної проектної компанії South Stream AG. Документ передбачає, що входження EdF буде здійснене до кінця 2010р. за рахунок зниження частки ENI. Частка EdF складе не менше 10%, частка Газпрому – 50%.

Загальна протяжність газопроводу складе близько 900 км, максимальна глибина – більше 2 км, а продуктивність – 63 млрд куб. м газу на рік. Вартість реалізації “Південного потоку”, за різними оцінками, коливається від 8 до 24 млрд євро. Для реалізації сухопутної частини проекту Росія підписала міжурядові угоди з Австрією, Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Румунією, Словенією та Хорватією. Вартість “Південного потоку” орієнтовно складе 15,5 млрд євро.

Wintershall Holding GmbH – 100-відсоткове дочірнє підприємство німецького концерну BASF, що працює в галузі енергетики. Компанія більше 75 років займається пошуком та видобутком нафти і газу в Європі, Північній Африці, Південній Америці, а також у Росії, веде геологорозвідку в Перській затоці. Газпром і Wintershall Holding співпрацюють впродовж близько 20 років.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.