Новини економіки. 4 березня. Рекордно високі ціни на продукти харчування збережуться в світі ще як мінімум на два роки, вважають у Міжнародному валютному фонді.

Харчі будуть дорожчати

Як повідомляє агентство Bloomberg, у МВФ заявляють, що вартість продовольчих товарів не почне знижуватися до тих пір, поки фермери і сільськогосподарські компанії не наростять обсяги виробництва. А на це знадобиться кілька років.

Світові ціни на продовольчі товари в лютому збільшилися на 2,2%, що стало найбільшим приростом з 1990 року. При цьому, індекс цін на зерно, який включає вартість основних зернових культур, таких як пшениця, рис і кукурудза, виріс на 3,7% за місяць і досяг найвищого рівня з червня 2008 року.

Причинами несподіваного зростання цін на продукти стало значне збільшення попиту на м’ясо і молочні продукти в країнах, що розвиваються. На те, щоб надати ринку необхідні обсяги м’яса і молока, необхідно збільшувати витрати на утримання худоби, докуповувати більше землі для вирощування корму і т.п. Збільшення витрат фермерів на виробництво продуктів викликало їхнє подорожчання, вважає Томас Хелблінг, радник дослідницького департаменту МВФ. Крім цього, продукти в усьому світі дорожчають через природні катаклізми і погодні аномалії, які відображаються на обсягах врожаю.

«Раптове зростання цін на нафту може ще більше погіршити і без того небезпечну ситуацію на продовольчих ринках, – прокоментував ситуацію директор відділу торгівлі та ринків Всесвітньої продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Давид Халлам.

Джерело Газета.ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.