Новини світу. 17 березня. На даний момент ситуація на АЕС «Фукусіма» не стабілізувалася, і продовжує погіршуватися, тому робити якісь висновки – передчасно.

Аварію на "Фукусіма-1" можна порівняти з вибухом на ЧАЕС

Водночас, аварія на АЕС «Фукусіма» за своїми наслідками може виявитися порівнянною з аварією на Чорнобильській АЕС.

Про це заявила голова Державного комітету з ядерного регулювання України (Держатомрегулювання) Олена Миколайчук, передає “Дзеркало тижня”.

Відповідаючи на питання про те, чому японський регулятор дав згоду на будівництво АЕС, враховуючи те, що територія Японії завжди була сейсмічно нестійкою, Олена Миколайчук зазначила: «Припускаємо, що згоду регулятором було дано після експертизи документів, що обґрунтовують безпеку цих АЕС, а саме звіту з аналізу безпеки (ЗАБ)».

За словами глави Держатомрегулювання, в ЗАБ обґрунтовується безпечна експлуатація енергоблоків у разі виникнень зовнішніх екстремальних впливів як природного, так і техногенного походження.

“Як показав розвиток ситуації на АЕС “Фукусіма”, енергоблоки цієї станції витримали землетрус силою близько 9 балів, але, на жаль, не змогли протистояти одночасному впливу кількох екстремальних подій – землетрус плюс цунамі і затоплення”, — сказала Миколайчук.

Говорячи про дії Держатомрегулювання у зв’язку з видачею дозволу на будівництво (введення в експлуатацію) двох нових блоків на АЕС України, глава відомства заявила, що відповідно до українського законодавства рішення про розміщення, проектування і будівництва цих енергоблоків повинно прийматися Верховною Радою шляхом прийняття відповідного закону. А закон приймається за умови погодження Кабінетом міністрів техніко-економічного обгрунтування (ТЕО) будівництва ядерної установки, позитивних результатів державної екологічної експертизи ТЕО, проведення заходів з інформування населення України та суміжних держав про можливий вплив ядерної установки.

«На даний момент жоден з цих заходів не виконано, тому Держатомрегулювання відповідно ніяких дозволів з приводу будівництва цих енергоблоків не давав», — підкреслила Олена Миколайчук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.