Новини України. 19 березня. Опозиційні сили, практично всі без винятку, все ще не сприймаються суспільством як реальна альтернатива нинішній владі.

Ігор Жданов
Ігор Жданов: в народу немає довіри до опозиції

Про це у статті для «Дзеркала тижня. Україна» пише президент Аналітичного центру «Відкрита політика» Ігор Жданов.

На його думку, зниження підтримки нової владної команди автоматично не призвело до адекватного підвищення рейтингу опозиції.

Ігор Жданов зазначає, що цьому, зокрема, сприяє той факт, що переважна більшість українців втомилася від політики і розчарувалася в політиках незалежно від того, до якого табору вони належать — опозиційного або провладного.

Окрім того, вважає експерт, змінився політичний режим у країні.

«Стосунки влади і опозиції в Україні за минулий рік зазнали суттєві якісні зміни. І далеко не у кращу сторону. Опозиція діє в умовах силового тиску на частину опозиційного політикуму, ігнорування опозиційних пропозицій, тиску на бізнес опозиціонерів і нерівного (у порівнянні з провладними політиками) доступу до основних каналів інформації», – пише Жданов.

Президент центру нагадує також, що скасування політичної реформи 2004 року і відновлення дії Конституції зразка 1996 року суттєво обмежили можливості опозиційних сил, особливо у парламенті.

У той же час експерт підкреслює, що і ефективність діяльності опозиції також залишає бажати кращого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.