Новини України. 9 березня. Народний депутат від НУ-НС Павло Жебрівський вважає, що дефолт в Україні може статися, якщо ціна нафти сягне 130-140 доларів за барель, після чого в світі почнеться нова економічна рецесія.

NYMEХ, нафта
Павло Жебрівський прогнозує Україні дефолт

Про це він заявили в ефірі ТВі, повідомляє прес-служба телеканалу.

Коментуючи питання про те, що Україна опинилася на шостому місці серед країн, яким загрожує дефолт за версією списку, опублікованого виданням Business Insider, Павло Жебрівський наголосив, що в сучасних умовах дефолт малоймовірний.

“На мій погляд це може статися тоді, коли ціна нафти сягне 130-140 доларів за барель і коли почнеться спад світової економіки. Після цього бумерангом по Україні вдарить…” – сказав політик.

“Світ впав у 2008-09 роках на 3-5%, а Україна на 15%. Насправді заслужено Україна впала, тому, що ключовий ВВП України – металургія і хімія, яку ми експортуємо. Це – напівсировина для світу. Як тільки в світі починається рецесія, вони закривають свої ринки від імпорту, проводять протекціоністську політику до власного виробника… Тому, якщо ще раз вдарить, то в нас спад буде не 15%, а 20-25% при світовій рецесії! Нинішній уряд, на жаль, не змінив структуру економіки України: не почав розвивати машинобудування, легку промисловість”, – пояснив Жебрівський.

Політик також наголосив, що бажання чинної влади сприяти укрупненню бізнесу може згубно вплинути на економіку держави.

“В Україні 1000 підприємств дає 75-80% доходів бюджету… Уявіть собі, що у підприємства, яке дає 5% державного бюджету проблеми зі збутом продукції. Якщо воно зупиняється – бюджет валиться. Але маленькі підприємства, де 25-100 людей працює, вони мобільні. І якщо проблеми в якогось одного підприємства, то не так боляче це вдарить по всьому державному бюджету. В уряді немає розуміння, що із цим робити. Є бажання все більше і більше укрупнювати бізнес, щоб залишилось 5-7 сімей, які б контролювали всю економіку країни. Насправді, це біда”, — вважає народний депутат.

Він підкреслив, що уряд переймається локальними проектами, такими як Євро-2012, які не дають суттєвого розвитку економіки.

“Це локальний проект. Він не дає суттєвого розвитку металургії, не дає суттєвого розвитку машинобудівного комплексу, і не дає великого розвитку будівної галузі… У нас на сьогодні автобани будують турки, македонці і всі інші, кому не ліньки. Євро-2012 не є двигуном економіки, і це не той напрямок розвитку, в який потрібно заливати гроші”, – переконаний Павло Жебрівський.

Відзначимо, ціна нафти марки Brent 8 березня 2011 року склала 113 доларів за барель. У липні 2008 року ціна нафти досягла 147 доларів, після чого впала до 32 доларів в грудні того ж року.

Сьогодні вартість квітневого контракту на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures знизилася на $0,55 (-0,49%) – до $112,51 за барель.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.