Новини економіки. 8 березня. Ціна на нафту продовжує бити рекорди. На момент закриття торгів на Нью-Йоркській товарній біржі контракти на постачання цього енергоносія в квітні укладалися за 105,44 долара за барель, що стало максимальною ціною з вересня 2008 року.

Нафта
Нафта стає дедалі дорожчою

У порівнянні з минулою п’ятницею нафта подорожчала на 1,02 долара за барель. При цьому в середині робочого дня чорне золото демонструвало ще більші рекорди, досягши по окремих контрактах ціни в 106,95 долара за барель.

Подорожчання нафти, як і раніше пояснюється політичною ситуацією в Лівії. Інвестори побоюються, що нестабільність на Близькому Сході несе в собі пряму загрозу безперебійному постачанню нафти в інші країни світу.

Стрімке подорожчання нафти і золота викликало в понеділок падіння основних показників фондового ринку в Нью-Йорку. Як пояснюють аналітики, суттєве зростання ціни на паливо може позначитися на темпах відновлення світової економіки, чого побоюються інвестори.

У ході торгів золото досягло рекордної ціни 1444,4 долара за одну тройську унцію, а срібло побило рекорд, встановлений в 1980 році – 36,52 долара за унцію.

“Основною загрозою, як і раніше залишається перспектива, яку несе в собі потенціал політичної нестабільності в країнах-виробниках і постачальниках нафти”, – зауважила економіст Каролін Бейн.

За її словами, саме тому інвестори намагаються знайти найбільш безпечні для вкладення коштів активи. При цьому експерти прогнозують, що у випадку, якщо нестабільність в близькосхідних державах продовжиться, дорогоцінні метали будуть встановлювати нові й нові рекорди цін.

Індекс Доу-Джонса – провідний показник ділової активності в США – за підсумками торгів у понеділок знизився на 79,85 пункту (0,66 відсотка) і склав 12090,03 пункту. Індекс “Стандард енд Пурз-500“, що включає 500 найбільших компаній американського ринку, додав 11,01 пункту (0,83 відсотка) і зупинився на позначці 1310,14 пункту. Композитний індекс електронної біржі NASDAQ, що включає більшість акцій високотехнологічних фірм, виріс на 39,04 пункту (1,4 відсотка) до 2745,63 пункту.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.