Новини України. 3 березня. Якщо президент отримає право призначати та звільняти чиновників по всій вертикалі влади, він фактично перетвориться на царя.

Анатолій Гриценко
Гриценко: Азарову можуть лишити повноваження, як у восьминога

Про це в ефірі телеканалу «Рада» заявив голова Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони, лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко.

Коментуючи законопроекти №8055 і №8056 (про центральні органи виконавчої влади та про внесення змін до закону «Про Кабінет Міністрів України»), що готуються до розгляду в парламенті, Гриценко зазначив – вони перетворять повноваження прем’єр-міністра на ніщо.

«Якщо зараз, як і за часів Ющенка та Кучми, Азаров може ініціювати відставку міністра, то після прийняття цих законопроектів він буде дізнаватися про склад свого уряду з інтернету», – сказав нардеп.

За таких умов, вважає Гриценко, замість Азарова у прем’єрське крісло можна посадити будь-кого, хоч восьминога Пауля, адже він все одно ні на що не впливатиме. На його думку, це неправильно, інформує прес-служба «Громадянської позиції».

«Це показує недовіру не по лінії влада-опозиція чи влада-суспільство, а всередині власної команди», – переконаний Гриценко.

«Коли президент концентрує на себе всі повноваження, повинні бути стримування й противаги. Він фізично не може, навіть якщо захоче, знати тисячі людей, яких призначатиме, оцінити їхню діяльність. Це означає, що замість президента буде все вирішувати його оточення», – додав він.

Гриценко зазначив, що концентрація влади зрозуміла, лише коли виправдана, як в армії. Але навіть там Верховний Головнокомандувач не вирішує питання голови батальйону. Інакше президент відповідатиме фактично за все.

«Немає води в крані – винний президент. Немає житла – винний президент. Яма на дорозі – винний президент. Рейтинг Януковича впаде не вдвічі, як зараз, а у двадцять разів», – попереджає Гриценко.

Втім, він прогнозує, що законопроекти будуть підтримані парламентською більшістю. Але це буде стратегічною помилкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.