Новини України. 3 березня. Однією з нових умов МВФ, висунутих Україні для надання чергового траншу кредиту, є необхідність лібералізувати ринок зерна відповідно до вимог СОТ.

Зерно
МВФ вимагає від України вирішити проблему квот на зерно

Це зобов’язання уряду України закріплено в проекті Меморандуму про економічну та фінансову політику (МЕФП), погодженого українською стороною та місією МВФ за результатами її роботи в Києві з 1 по 14 лютого 2011, інформує “Дзеркало тижня”.

Так, згідно з повідомленням видання, у фонді пропонують регулювати експорт зерна відповідним митом або хоча б розподіляти експортні квоти за більш прозорою процедурою. Наприклад, через аукціони.

В уряді, в свою чергу, обіцяють прислухатися до таких порад.

“… Ми повні рішучості створити кращі умови, в тому числі рівні правила гри для всіх інвесторів, усуваючи перешкоди для початку діяльності та розширюючи діапазон діяльності для приватного сектора”, – наголошує уряд в тексті меморандуму.

При цьому Кабмін також обіцяє МВФ, що Україна має намір врахувати “соціальний вплив підвищення цін на продукти харчування за рахунок більш адресної підтримки сімей малозабезпечених домогосподарств”.

Крім того, нагадаємо, МВФ настійливо рекомендував Києву до кінця лютого вжити заходів для припинення безмитного імпорту нафти і нафтопродуктів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.