Новини  здоров’я. 29 березня. Фізична травма і сильне почуття соціального відторгнення викликають у мозку людини однакові реакції, пишуть американські вчені у статті, опублікованій у Праці Національної академії наук.

ФІзичний та душевний біль мозок сприймає однаково

Соціальний психолог Етан Крос з університету Мічігану (США) і його колеги показали, що одні й ті ж ділянки мозку активуються як у відповідь на больові відчуття, так і у відповідь на переживання, викликані сильним почуттям самітності і знехтуваням.

“На перший погляд, відчуття, яке викликає пролита на себе гаряча кава, і почуття від думок про те, що тебе ігнорують, повинні викликати дуже різні типи болю. Але наше дослідження показує, що вони можуть бути схожі навіть більше, ніж вважалося”, – сказав Крос, слова якого наводяться в повідомленні університету.

Автори статті вперше показали, що біль і “почуття покинутості” викликають активність у двох зонах мозку – у вторинній соматосенсорній і островковій корі.

Для дослідження вчені відібрали 40 осіб (з них 21 жінка), в останні шість місяців пережили розрив романтичних відносин і відчували себе відкинутими. Кожен брав участь у двох частинах експерименту – одна була пов’язана з почуттям “соціального” болю, а друга – з почуттям болю фізичного.

Під час першої частини експерименту піддослідні розглядали фотографію свого колишнього партнера і думали про найбільш позитивні переживання, які вони зазнали з цією людиною.

Під час другої частини експерименту за допомогою спеціального нагрівального приладу, прикладеного до лівого передпліччя учасника, експериментатори, викликали больові відчуття. Піддослідні відчували іноді легке тепло, а іноді – температуру чашки з гарячою кавою.

Активність мозку всіх учасників експерименту контролювалася за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Дослідники вивчали мозок в цілому або фокусувалися на окремих зонах, які раніше були ідентифіковані, як пов’язані з фізичним болем. Вони також порівняли отримані дані з базами результатів 500 попередніх томографічних досліджень реакцій на біль, емоції, роботу пам’яті, переключення уваги.

“Ми виявили, що індуковане почуття відверженості активує регіони мозку, які залучені до відчуття фізичного болю”, – робить вчений висновок.

Автори дослідження відзначають, що отримані ними дані допоможуть зрозуміти, як душевні переживання можуть ставати причиною тілесних хвороб і вести до найрізноманітніших видів болю і психічних розладів.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.