Новини України. 17 березня. Міністерство надзвичайних ситуацій розробило пропозиції зі стабілізації ситуації на японській атомній станції Фукусіма-1.

МНС України готове вилетіти на допомогу Японії

Відповідний план підготувала спеціально створена робоча група зі спеціалістів, що займалися ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС. Про це повідомляє прес-служба міністерства.

Пропозиції через посольство Японії в Україні передали перший заступник Голови Державного агентства з управління зоною відчуження Дмитро Бобро та заступник секретаря РНБО Сергій Парашин.

“З метою отримання контролю за тепловими процесами в реакторах АЕС “Фукумсіма-1”, за висновками українських фахівців, потрібно виходити з двох принципових положень:

1. Необхідно забезпечити нормальний тепловий режим в басейнах витримки відпрацьованого ядерного палива, забезпечивши подачу в них холодної води (на крайній випадок – морської);

2. Потрібно принципово змінити тип охолоджувача для палива в реакторі – відмовитися від води, через небезпеку пароцирконієвої реакції, виділення та вибуху водню, та перейти на інший охолоджувач – легкоплавний хімічно нейтральний метал, наприклад, олово, яке забезпечить рівномірний відвід тепла від палива (у тому числі розплавленого чи пошкодженого) до стінок реактора, які можуть охолоджуватися ззовні морською водою;

при цьому, олов’яне “озеро” всередині реактора забезпечить й зменшення викидів важких продуктів поділу та знизить рівень іонізуючого випромінювання на майданчику;

подача олова у вигляді дробі може бути проведена через парові комунікації під тиском від балонів з гелієм чи аргоном”, – йдеться в повідомленні МНС України.

Українські фахівці готові вилетіти на місце аварії, щоб спільно з японськими колегами втілити ці пропозиції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.