Огляд преси. 8 березня. Міжнародному жіночому дню 100 років, а до гендерної рівності як і раніше далеко.

Мішель Бачелет
Екс-президент Чилі Мішель Бачелет

Глава нового відомства ООН у справах жінок заявила у вівторок, що з тих пір, як Міжнародний жіночий день був вперше відзначений століття тому, стався “помітний прогрес”, але гендерна рівноправність залишається віддаленою метою, так як жінки як і раніше страждають від повсюдної дискримінації та відсутності політичного і економічного впливу, йдеться у статті, опублікованій The Los Angeles Times.

Колишній президент Чилі Мішель Бачелет сказала в заяві з нагоди століття свята, що прогресивні жінки, які поклали йому початок для досягнення кращих умов праці, права голосування і роботи на державних посадах, а також рівності з чоловіками, можливо, глянули б на сьогоднішній світ “з сумішшю гордості і розчарування”.

“Саме дискримінація жінок змусила понад мільйон жінок і чоловіків із соціалістичного руху вийти на демонстрації в Австрії, Данії, Німеччини і Швейцарії 19 березня 1911. День став популярним у Східній Європі, Росії та в країнах колишнього радянського блоку і, в кінцевому підсумку, поширився по всьому світу”, – пише автор статті Едіт Ледерер.

“У ХХ столітті відбулося безпрецедентне розширення юридичних прав і пільг жінок”, – сказала Бачелет, зазначивши практично універсальну систему голосування для жінок, відкриття доступу до професій, які раніше були заборонені для них, поява законів, що забороняють домашнє насильство в двох третинах країн світу, і визнання Радою Безпеки ООН сексуального насильства зумисною тактикою війни.

Але дівчатка з меншою ймовірністю, ніж хлопчики опиняються в школах, майже дві третини неписьменних дорослих – це жінки, кожні 90 секунд одна жінка помирає під час пологів або від ускладнень, пов’язаних з виношуванням дитини, не дивлячись на наявність знань і можливостей, здатних зробити пологи безпечнішими, жінки, як і раніше, заробляють менше, ніж чоловіки за ту ж роботу і мають нерівні права успадкування та доступ до землі, повідомила вона. За словами Бачелет, тільки 28 жінок є главами держав або урядів.

Джерело Los Angeles Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.