Новини світу. 4 березня. Італія. Апеляційний суд Мілана підтвердив винесений нижчестоящою інстанцією вирок колишньому міністрові з федералізму в уряді Сильвіо Берлусконі Альдо Бранкеру (Aldo Brancher), якому було призначено два роки позбавлення волі за незаконне привласнення великих грошових коштів, повідомили місцеві ЗМІ.

Альдо Бранкер

В кінці липня минулого року суд першої інстанції визнав винними екс-міністра і одного з близьких співробітників Берлусконі за двома епізодами скандальної справи про махінації навколо продажу банку Banca Antonveneta. За даними слідства, Бранкер в період з 2001 по 2005 роки незаконно отримав 827 тисяч євро, які були передані йому колишнім керівником одного з найбільших кредитних установ країни Banca Popolare Italiana Джампьеро Фіорані (Giampiero Fiorani).

Гучний скандал навколо продажу Banca Antonveneta вибухнув влітку 2005 року, коли місцева преса опублікувала записи “прослуховувань” телефонних розмов голови Італійського (центрального) банку Антоніо Фаціо (Antonio Fazio) з Фіорані. З них виразно випливало, що Фаціо в порушення всіх існуючих норм і правил фінансової діяльності був готовий надати дуже суттєві послуги керівникам низки банків, зокрема, Banca Popolare Italiana.

У результаті голова центробанку був змушений піти у відставку, а Фіорані був арештований в грудні 2005 року і на допитах підтвердив, що підтримував контакти з могутніми покровителями в політичних колах Італії, яким давав великі хабарі. Одним з фігурантів цієї скандальної справи виявився Бранкер.

Бранкер, довгий час працював у медіа-імперії Берлусконі, групі Fininvest, є членом Палати депутатів національного парламенту від партії прем’єр-міністра “Народ свободи”. У двох урядах Берлусконі він займав пост заступника міністра.

Незадовго до початку судового процесу у справі про продаж Banca Antonveneta, 18 червня 2010 року, Берлусконі прийняв рішення про заснування нового урядового відомства – міністерства щодо здійснення федералізму – і призначив його керівником Бранкера.

Новоспечений міністр відразу ж скористався законом про так звані “поважні причини”, який був прийнятий за ініціативою прихильників Берлусконі в березні 2010 року. Його положення узаконили право членів уряду бути відсутнім на будь-яких засіданнях суду у зв’язку з виконанням ними службових обов’язків.

Поведінка чиновника викликала новий політичний скандал на Апеннінах, у результаті якого Бранкер, не пробувши на міністерському посту й місяця, 5 липня минулого року був змушений подати у відставку.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.