Новини світу. 1 березня. Міністр оборони Німеччини Карл-Теодор цу Гуттенберг у вівторок подав у відставку.

Карл цу Гуттенберг
Карл цу Гуттенберг подав у відставку

“Я йду у відставку зі своїх політичних посад”, – сказав міністр.

За його словами, це найважчий крок у його житті.

Главу Міноборони звинувачують у плагіаті при написанні дисертації на здобуття докторського ступеня. Наукового ступеня університет Байройта (Баварія), де захищався цу Гуттенберг, його вже позбавив. У роботі міністра виявилося більше 100 сторінок чужого тексту без відповідних посилань.

Газета Sueddeutsche Zeitung 16 лютого опублікувала матеріал, в якому говорилося, що цу Гуттенберг списав частину своєї дисертації на ступінь доктора юридичних наук, присвяченій конституції. Виявив це під час рутинної перевірки професор юриспруденції Бременського університету Андреас Фішер-Лескано.

Цу Гуттенберг, згідно з опитуваннями громадської думки, є одним з найпопулярніших німецьких політиків. Міністра відразу підтримала канцлер країни Ангела Меркель, яка заявила, що призначила цу Гуттенберга на посаду міністра оборони не як “володаря наукового ступеня і наукового співробітника”, а як людину, яка добре справляється зі своєю роботою.

Між тим, щодня в німецькій пресі та громадськості звучали наполегливі вимоги відставки міністра. У понеділок з відповідним відкритими листом виступили 20 тисяч німецьких вчених.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.