Інтерв’ю. Литвин мав би понести більше покарання ніж Кучма у “справі Гонгадзе”… Кучма може стати свідком, заявивши «Так, я це говорив, але мене накрутили. Вибачте засранця»… Небажання екс-президента в спільному допиті можна порівняти з ентузіазмом Чикатило побачити родичів його жертв…

Микола Мельниченко
Мельниченко йде в політику, щоб "вигнати мразь", яка сидить при владі

Екс-майор держслужби охорони Микола Мельниченко розповів про “справу Гонгадзе” в інтерв’ю Главкому.

Чому, на ваш погляд, кримінальну справу проти екс-президента порушили саме зараз?

По-перше, слідчі дії, які дають можливість порушити конкретну кримінальну справу проти конкретної особи (у тому числі всі експертизи моїх записів), закінчилися лише в минулому році. А, по-друге, я переконаний, що тільки сьогодні з’явилася політична воля не перешкоджати роботі слідчої групи. Чисто процесуально, можна було почати і раніше, але різниця у два-три місяці не істотна. Шукати політичне підґрунтя я б не став.

Тоді з якої причини були припинені кримінальні справи, порушені проти Леоніда Кучми у 2002 році?

Тоді однозначно працювала репресивна машина. Згадайте, що сталося з чесним суддею Юрієм Василенком: його звільнили з посади судді. Був знятий з посади і Святослав Піскун, причому двічі: і за затримання Олексія Пукача в 2003 році, і за згоду генпрокурора провести міжнародну експертизу записів в 2007.

Як ви прокоментуєте думку про те, що ця кримінальна справа – політичне замовлення проти Кучми і його оточення?

Давайте розберемося хто такий Кучма. Він хоче себе видавати за президента України, який турбувався за інтереси країни. А я стверджую, що він, перш за все, один з керівників мафіозного клану, який обманом, шантажем і вбивствами захопив у 1999 році владу в країні. На його совісті криворізький теракт: коли в Наталію Вітренко кинули гранати. Ця мафія казково збагатилася за допомогою розкрадання національних запасів країни. Те, що почалася кампанія по залученню до кримінальної відповідальності злодіїв і бандитів, які б імена вони не називали, краще пізно, ніж ніколи.

Який сенс у судовому розгляді, якщо всі терміни давності вже пройшли?

Хто сказав, що ця кримінальна справа з часом не буде перекваліфікована? Припустимо, у державну зраду.

Що спонукало вас на перевищення власних повноважень? Скільки всього годин запису? І, головне, хто ініціював оприлюднення звукозаписів?

Не вважаю, що перевищив свої повноваження. Я вчинив абсолютно правильно. Дізнавшись про злочини, що вчиняються в кабінеті у Кучми, прийняв рішення задокументувати їх, щоб записаному фактажу і моїм діям дали юридичну оцінку. Я ж і ініціював оприлюднення записів, бо не мав іншого вибору. Уявіть, що зі мною було б, якщо в той час прийшов до Генеральної прокуратури і попросив санкцію на прослуховування президента. Скільки хвилин я прожив би? У тій ситуації мені довелося взяти всю відповідальність на себе: все спланувати і реалізувати. У результаті запису, що велися протягом кількох років, налічують тисячі годин.

Кого з відомих особистостей на них можна почути? Чи можуть ці записи їм нашкодити в майбутньому?

На моїх записах зафіксовані голоси дуже багатьох людей: Леоніда Кучми, Віктора Ющенка, Юлії Тимошенко, Віктора Пінчука, Віктора Януковича, Миколи Азарова, Петра Симоненка, Олександра Турчинова, покійного В’ячеслава Чорновола… Цей список можна продовжувати і продовжувати. Але Януковичу нічого боятися з приводу його розмов з Кучмою. Якби був хоч найменший сумнів на цей рахунок, то він би на це ніколи не пішов. Той же Ющенко, наприклад, дуже боявся реалізації записів. Я переконаний, що зараз є всі підстави порушити проти Віктора Андрійовича кримінальну справу.

Ви вважаєте, що очна ставка з Леонідом Кучмою може усунути протиріччя у справі? Чому він не хоче зустрітися з вами?

Це не моє бажання, а процесуальна норма і вимоги Кримінального кодексу. А небажання екс-президента в спільному допиті можна порівняти з ентузіазмом Чикатило побачити родичів його жертв. Що ж до результатів очної ставки Кучми з Пукачем, то ні ви, ні я не можемо давати будь-які однозначні оцінки, оскільки в рамках цієї кримінальної справи – спецоперації по залученню ряду впливових осіб до кримінальної відповідальності – інформація дається дозовано.

Якими є сьогодні «новини з фронту»?

Зараз є загроза негативного впливу на слідчу групу. На неї буде вилито багато бруду. Агенти впливу, які в свій час дружили і фінансувалися Кучмою, будуть збурювати громадську думку. Тому серед мого оточення є бажання прийти і дати надійний відсіч підступам банди Кучми. Також не забувайте, що Віктор Пінчук зацікавлений у цій справі. Він входить до списку найбагатших людей світу, розпоряджаючись накраденими Леонідом Кучмою грошима. Нагадаю, що свого часу Пінчук фінансував Клінтона і Кваснєвського. Не виключено, що тепер він захоче вплинути на слідство через американські структури. Це дуже небезпечно. Тому я офіційно звернувся в Генеральну прокуратуру, щоб Віктору Пінчуку заборонили виїзд з України.

Яку роль у цій справі виконує голова Верховної Ради? Чи буде порушено проти нього кримінальну справу?

Вважаю, що Володимир Литвин має понести більш тяжке покарання у цій справі, ніж Кучма. У справі Гонгадзе він використовував Леоніда Даниловича. Спочатку тодішній президент не хотів будь-яких протиправних дій щодо журналіста. Кучма може бути свідком у цій справі. Для цього йому треба прийти і сказати: «Так, я це говорив, але мене накрутили. Вибачте засранця». А чи буде порушено кримінальну справу проти спікера Верховної Ради – питання не до мене, а до прокуратури.

Що стосується судового позову… Будете вибачатися перед Володимиром Литвином?

За рішенням суду вже один раз вибачився, коли сказав, що у нього руки по лікоть у крові. Тоді я зібрав прес-конференцію і приніс свої вибачення, уточнивши: його руки не по лікоть у крові, а по плечі. Зараз він подав повторний позов, але як це я буду вибачатися? Сам себе перестану поважати.

Назвіть джерела інформації, на підставі яких ви заявили про бажання деяких служб у 2012 році усунути Віктора Януковича від влади.

Мої джерела надійні. Він неугодний, бо не прогнувся перед Росією. А навіщо йому бути губернатором провінції? Що ж стосується кримінальної справи проти Кучми, то Янукович пішов на великий ризик, причому свідомо. Він, фігурально висловлюючись, сидить на гілці, яку пиляє. Зважився на це, оскільки знає цих людей (фігурантів справи – ред.) І на що вони здатні. Президент перебуває на верху, а внизу, під деревом, – кодло, крокодили. Викликаючи вогонь на себе, Янукович хоче, щоб народ побачив це. Адже гілка обломиться і краще, щоб його зловили на льоту, ніж з’їли.

Викликає питання розміщення на вашому персональному сайті фотографії на тлі куполів… Що ви хочете цим сказати? Якою бачите свою роль в Україну?

На превеликий жаль, моя роль перебільшена в Україні. Мені приділяють багато уваги і пов’язують надії, що я буду свідком, суддею, прокурором і катом. Але не буває такого. Я всього-на-всього людина, яка задокументувала злочини. Надалі вважаю, що всю цю мразь, яка була і є при владі, потрібно вигнати. Ну а куполи – це на совісті дизайнерів, хоча не приховую, що я віруюча людина.

Хочете зробити політичну кар’єру?

У 2012 році планую прихід патріотів до Верховної Ради. Я не хотів бути в політиці. Тепер не бачу іншого шляху вирішення проблем, ніж привести у владу нормальних людей, які могли приймати нормальні рішення. Не як Пінчук чи хтось інший: заплатить бабло, проведе своїх депутатів, а вони потім, під маскою захисту інтересів людей, відстоюють інтереси мафії.

Розмовляла Валерія Талалай

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.