Новини політики. 27 березня. Колишній співробітник президентської охорони Микола Мельниченко розповів газеті Сегодня, як народилася ідея записувати розмови екс-президента Леоніда Кучми на диктофон.

Микола Мельниченко
Микола Мельниченко

“І день пам’ятаю, і місяць, і рік …”, – зазначив він.

“Страшно було, коли я сховався в шафі в кабінеті Кучми. Так вийшло. У кабінеті були вбудовані шафи і в них – фальш-панелі. І я, як справжній служака, не раз вказував на те, що в охороні Кучми багато дірок .. . І одного разу знайшов ваду в системі охорони Кучми – цією вадою стала ніша в шафі, де я сховався. До цього я неодноразово доповідав про те, що у кабінеті президента є вразливі місця, що туди може ввійти сторонній, але реакції не було. І я вирішив там сам сховатися, щоб перевірити – чи може в ніші знаходитися людина. І тут раптом увійшов Кучма. Я цього не очікував. А вийти було ніяково і я вирішив просто пересидіти, а потім коли Кучма піде, вийти”, – повідомив Мельниченко.

“І ось я вийти не можу, а Кучму бачу і чую все, що відбувається в його кабінеті … Після цього у мене було бажання його … пристрелити! Я стримував себе з останніх сил”, – зізнався майор.

За його словами, були розмови “і по телефону, і так, люди приходили, йшли … У мене все всередині перевернулось … Розмов було дуже багато: дерибан, скільки коштує та чи інша посада, скільки за призначення, скільки за дискредитацію, це ж все було під час підготовки до виборів. У мене був шок … Розумієте, я вірив Леоніду Даниловичу, вірив у Леоніда Даниловича, свято вірив … І тут таке!”

“Це кардинально змінило мій менталітет, долю, викликало депресію”, – додав Мельниченко.

Він погодився, що “не було б шафи – не було і диктофона під диваном”. “Якщо б я так ревно не ставився до служби, то не був би у тій шафі. А не був би у шафі – не дізнався б, хто насправді Леонід Данилович. І не було б всього іншого …” – сказав екс-охоронець.

Після цього, за словами Мельниченка, він “кожен день заходив до кабінету Кучми і міняв диктофон або чіп”.

Як повідомлялося, депутат від фракції НУ-НС Юрій Гримчак просить Генеральну прокуратуру перевірити можливу причетність ПрезидентаНУ-НС Юрій Гримчак і прем’єр-міністра Миколи Азарова до низки злочинів, які згадуються в записах Мельниченка.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.