Новини світу. 30 березня. Експерт з АЕС німецького відділення Greenpeace Тобіас Рідль впевнений, що інцидент на атомній станції «Фукусіма» вже досяг того ж рівня класифікації, що і аварія на ЧАЕС.

Фукусіма
Масштаби аварії досі хвилюють експертів

На думку Рідля, поява навколо Фукусіми слідів плутонію ось що означає: «Плутоній — вкрай отруйна речовина: мільйонна частка грама смертельно небезпечна. Окрім того, період напіврозпаду дуже великий: більше 24 тис. років. Це означає, що якщо є витік цієї речовини, то і через 24 тис. років у цьому місці все ще буде перебувати половина нинішньої кількості. Плутоній плавиться лише при температурі понад 1000 градусів, при якій відбувається часткове спікання стрижнів», повідомляє La Stampa.

«Ситуація вийшла з-під контролю. МАГАТЕ має чітко і зрозуміло повідомляти про те, що відбувається, замість того щоб мінімізувати наслідки інциденту і заявляти, що ситуація покращиться», — говорить експерт.

«Ми можемо тільки сподіватися на те, що ще можна взяти ситуацію під контроль. Ядерна промисловість завжди підтверджувала, що таких інцидентів бути не може. Я не впевнений, що проблему можна вирішити, — продовжує німецький фахівець. – Роботи з охолодження реакторів, ймовірно, будуть тривати багато тижнів і навіть місяців, за цей час багато чого може статися. З упевненістю можу говорити, що наслідки цієї катастрофи будуть відчутні ще довгий час. Навіть через 25 років після аварії на Чорнобильській АЕС у Німеччині все ще не можна їсти свинину і гриби через високий вміст цезію».

Заміри, які зробила група експертів Greenpeace у районі «Фукусіми», вказують на високий рівень зараження у радіусі 40 км від АЕС. Ці дані також вказують на те, що витік радіоактивності досяг 7-го рівня — як під час Чорнобильської аварії.

Джерело dt.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.