Новини світу. 16 березня. Згідно з секретними документами Держдепартаменту США, опублікованим сайтом Wikileaks, МАГАТЕ ще в 2008 році попереджало Японію про те, що її атомні електростанції не витримають удару потужного землетрусу.

wikileaks
Wikileaks стверджує, що Японію ще три роки тому повідомили про незадовільний стан АЕС

Повідомляє Цензор.

АЕС «Фукусіма-1», на якій спочатку сталася пожежа, а пізніше кілька вибухів, могла витримати землетрус магнітудою 7,0. Землетрус в Японії, що відбувся 9 березня мав магнітуду 9,0.

У 2008 році МАГАТЕ зобов’язало Японію оновити системи безпеки АЕС. Тепер Японії доведеться відзвітувати перед організацією, чи достатньо було зроблено для запобігання вибухів.

Попередження про недостатню надійності японських АЕС прозвучало у Токіо під час зустрічі «великої вісімки» в 2008 році.

Wikileaks цитує слова неназваного джерела, яке під час зустрічі висловило стурбованість тим, що системи захисту від землетрусів АЕС у Японії за останні 35 років оновлювалися всього три рази.

«Він (представник МАГАТЕ) пояснив, що МАГАТЕ зараз займається переглядом системи безпеки АЕС, які за останні 35 років оновлювалися Японією всього три рази», – йдеться у телеграмі американського чиновника.

Також, там повідомляється, що Японія виступила проти судового рішення про закриття АЕС на заході країни, яка, відповідно до перевірки, не могла витримати удару землетрусу.

«Японське агентство з ядерної безпеки заявило, що всі необхідні оновлення були проведені і реактор на АЕС функціонує в нормальному режимі», – йдеться в телеграмі. Японія скасувала постанову суду в 2009 році.

Крім цього, в компроматі Wikileaks наводяться слова японського парламентарія Таро Кано, який у жовтні 2008 року в бесіді з американськими дипломатами повідомив, що японський уряд приховує дані про нештатні ситуації на японських АЕС.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.