Новини світу. 28 березня. Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амено має намір скликати конференцію на високому рівні, присвячену заходам щодо забезпечення безпеки на атомних електростанціях по всьому світу.

МАГАТЕ
МАГАТЕ збирається обговорити безпеку на усіх АЕС

Необхідність в проведенні зустрічі обумовлена аварією на АЕС “Фукусіма-1” в Японії, де в результаті події 11 березня потужного землетрусу вийшла з ладу система охолодження.

Оцінка того, що сталося на японській станції буде, за словами Амано, центральною темою конференції. Її учасникам належить також розробити відповідні заходи міжнародного співтовариства у випадку повторення подібних інцидентів у майбутньому.

Очікується, що конференція відбудеться в кінці червня. Крім експертів, до участі в ній будуть запрошені представники урядів 151 країни-учасниці МАГАТЕ.

У результаті інцидентів на АЕС “Фукусіма-1” було виявлено кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввести заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше почала з’являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування.

У понеділок компанія-оператор АЕС “Фукусіма-1” TEPCO повідомила про виявлення плутонію в п’яти місцях на території АЕС, а також попросила допомоги  у Франції для ліквідації аварії.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.