Новини економіки. 6 березня. Передумови для дефіциту м’ясо-молочної продукції в Україні наразі відсутні, тому підстав для її різкого подорожчання немає.

молоко
Нещодавно українці і про хліб по 7 гривень не думали

Таку думку висловив генеральний директор Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа в ефірі Першого ділового каналу.

“Ціни реалізації мають бути в межах 14-15 гривень за кілограм, якщо говорити про свинину. Трошки вищі показники – по птиці. Але за умови, що підвищиться платоспроможність населення. Вона поступово відновлюється, але повільними темпами. На жаль, зараз люди не можуть купувати більше харчів, які зараз є на ринку”, – зазначив він.

За словами експерта, у цілому агропромисловий комплекс України демонструє позитивну динаміку.

“Ми експортуємо на 10 мільярдів доларів, а імпортуємо на 6 мільярдів доларів. Позитивне сальдо – 4 мільйона доларів. Україна здатна не лише забезпечити, а й експортувати значні обсяги продукції. Тому те, що зараз відбувається на багатьох ринках – не питання наявності чи відсутності продуктів. Це питання, скоріше, ціни. Уряд намагається стримати споживчі ціни, але зростає собівартість (продукції. – ред.), тому що зростає вартість ресурсів. Тут питання у тому, щоб збалансувати інтереси виробників і споживачів”, – сказав Лапа.

Джерело Газета уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.