Новини світу. 9 березня. Уряд Люксембургу заморозив два банківських рахунки на суму близько одного мільярда євро, за якими, як припускає місцева влада, стоять особи з оточення лівійського лідера Муамара Каддафі.

Муаммар Каддафі
Мільярди євро Каддафі заморозили в Люксембургу

За словами міністра фінансів Люксембургу Люка Фріден, дана міра прийнята після того, як з відповідною інформацією до люксембурзької влади звернулося керівництво двох місцевих банків.

В кінці лютого ЄС за застосування насильства відносно мирних маніфестантів ввів заборону на в’їзд до країн Євросоюзу 26 осіб, включаючи Муамара Каддафі і п’ятьох членів його сім’ї, а також заморозив їх активи в Європі. Рада ЄС також схвалив заборону на постачання до Лівії зброї, боєприпасів та спецзасобів.

З середини лютого в лівійських провінціях проходять заворушення з вимогою зміни лідера країни Муамара Каддафі, який при владі вже більше 40 років. Влада чинить жорстку протидію повстанцям. За оцінками міжнародних організацій, у сутичках із силами безпеки та іноземними найманцями загинули до 6 тисяч чоловік.

Рада Безпеки ООН прийняла 27 лютого резолюцію щодо Лівії, яка передбачає в тому числі передачу питання про ситуацію в країні на розгляд прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС). Прокуратура МКС оголосила 2 березня про початок офіційного розслідування злочинів проти людяності, скоєних у Лівії з 15 лютого. На наступний день МКС оголосив список осіб, підозрюваних у репресіях та нападах на мирних жителів в Лівії, в якому фігурує ім’я лідера країни, його синів і низки високопоставлених державних осіб, у тому числі міністра закордонних справ Лівії, керівника військової розвідки, начальника особистої служби безпеки Каддафі, голови служби внутрішньої безпеки.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.