Новини медицини. 12 березня. Прослуховування голосної музики в навушниках за допомогою МР3-плеєрів або стільникових телефонів може призвести до втрати здатності розрізняти звуки.

плеєр, навушники
Гучна музика в плеєрі спричиняє втрату здатності розрізняти звуки

Таким є результат дослідження вчених з Національного інституту психологічних наук (Японія) і Університету Мюнстера (Німеччина), опублікованого в PLoS ONE.

Фахівці набрали 13 молодих повнолітніх добровольців і, використовуючи магнітоенцефалографію, з’ясували, як їх мозок реагує на звуки. Учасники були поділені на дві групи: одна регулярно слухала музику на повній гучності, а інша – на нормальній. Потім піддослідних просили подивитися фільм і одночасно «подавали» на їхні вуха звуки особливої ​​частоти з фонових шумів.

Магнітоенцефалографія показала, що нездатність розрізняти подібні звуки найбільш виражена у тих, хто слухав музику за допомогою портативних програвачів. Примітно, що при звичайних тестах на слух виявити такий розлад неможливо: результати тестів у обох груп були абсолютно однакові.

За словами авторів роботи, гучна музика через навушники навантажує нерви в мозку і слуховій системі, що призводить до погіршення здатності розрізняти звуки, навіть якщо людина не помічає жодних змін у своєму слуховому здоров’ї. І, щоб уникнути подібного, дослідники радять заглушати настирливі шуми навколишнього середовища не гучною музикою у навушниках, а за допомогою шумоглушника.

Взагалі надмірно гучні звуки можуть приводити до метаболічних і (або) механічних ефектів, в результаті яких змінюються структурні елементи кортієвого органу – рецепторної частини слухового аналізатора, розташованої усередині перетинчастого лабіринту і складається з внутрішніх, і зовнішніх волоскових і опорних кліток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.