Новини світу. 18 березня. Білорусія. Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що населення країни виступає проти її входження до складу Російської Федерації.

Олександр Лукашенко

“Уявіть, якщо Білорусі запропонувати стати губернією Російської Федерації. Скільки білорусів за це проголосують? Нуль. Майже нуль”, – заявив Лукашенко в п’ятницю в Мінську, зустрічаючись з керівниками ряду російських ЗМІ.

За його словами, “навіть більш радикально до цього ставляться люди, що приїхали з Росії“. “Вони категорично проти (вступу Білорусі в РФ)”, – сказав Лукашенко.

“Ми наполягаємо на тому, що у нас ніхто нікого не пригнічував і не пропонував, що Білорусь – це регіон Російської Федерації, це губернія Російської Федерації. Ніхто з цим не погодиться”, – підкреслив він.

Відповідаючи на питання, від кого залежить створення Союзної держави, президент Білорусі заявив:

“Якби це залежало тільки від мене, то я б сказав, яким чином будемо будувати союзну державу, я б навіть тимчасові рамки позначив”.

“Але це залежить не тільки і не стільки від мене. Це, по-перше. А по-друге, у ваш гострий передвиборчий період (у Росії), який вже, напевно, почався, навряд чи будуть прийматися радикальні рішення. Це питання ( Союзної держави) не для цього періоду. Хоча він, напевно, актуальний і популярний в Росії“, – сказав Лукашенко.

При цьому він підтвердив прагнення білоруської сторони розвивати союзні відносини з Росією:

“Принцип один: ми хочемо, щоб нас поважали, цінували і вважали нас такою ж державою, як і Росія“.

За його словами, “не треба підкидати дохлі ідеї, щоб не занапастити весь процес”.

Лукашенко вважає, що поставлені в рамках будівництва Союзної держави Білорусі і Росії цілі не досягнуті, тому що не був проведений референдум по Конституційному акту Союзу.

“Я можу відповісти, чому ми не просунулися в цьому напрямку: ми не провели референдум, у нас немає правової основи будівництва Союзної держави”, – заявив білоруський президент.

Він підкреслив, що Конституція – “це основа будь-якого об’єднання, у тому числі – Союзної держави”.

Джерело Подробиці

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.