Новини України. 12 березня. Політичні партії “Справедливість”, “Народна влада”, Соціал-демократична партія, Соціал-демократична партія (об’єднана) і Українська селянська демократична партія мають намір об’єднатися.

Йосип Вінський
Вінський і компанія ліводемократичних партій об'єднуються

Про це сказано в резолюції першого форуму “Українських демократичних лівих сил”, що відбувся у Києві.

Участь у форумі взяли 195 учасників, які представляють відповідні партії.

“Починаючи наше співробітництво як міжпартійне об’єднання, ми прийдемо до створення єдиної лівоцентристської партії”, – сказано в резолюції.

Виступаючи на форумі, лідер партії “Народна влада”, екс-міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський підкреслив, що відповідні партії створять нову політичну силу.

“Ми сьогодні вперше за 20 років незалежної України говоримо про об’єднання партій, не про приєднання, не про роз’єднання, що було до цього в різних формах, а саме про добровільне об’єднання. Розуміючи, що поодинці ми не зможемо домогтися результату, об’єднуємося разом, формуємо нову політичну силу”, – сказав він.

На прес-конференції після форуму Вінський зазначив, що нова партія має бути створена до 1 вересня, а її ідеологією стане європейський соціалізм.

Лідер партії “Справедливість”, екс-міністр освіти і науки Станіслав Ніколаєнко у свою чергу закликав усі партії лівого спектру приєднуватися до нового міжпартійного об’єднання.

Він висловив надію на те, що до цього процесу приєднається Соціалістична партія, і зазначив, що свою зацікавленість у співробітництві з майбутньою партією висловив лідер Комуністичної партії робітників і селян Леонід Грач.

Питання про назву майбутньої партії і її керівництво обговорюються.

Раніше, у жовтні 2009 Комуністична партія, Соціал-демократична партія України (об’єднана), партії “Справедливість” і “Союз лівих сил” створили Блок лівих і лівоцентристських сил і висунули лідера КПУ Петра Симоненка кандидатом у Президенти.

Вінський тоді визнав неефективним створення такого блоку лівих і лівоцентристських сил напередодні виборів Президента.

Джерело Українські Новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.