Новини  політики. 16 березня. Для того, щоб у парламенті запрацювала модернізована система “Рада-3”, можна було не виносити це питання на голосування, а обмежитися винятково розпорядженням голови Верховної Ради Володимира Литвина.

Віктор Матчук

Про це заявив народний депутат України, заступник голови політради партії “Наша УкраїнаВіктор Матчук, повідомила партійна прес-служба.

За словами нардепа, Литвин “спекулює”, коли говорить, що не має конституційних прав для запровадження цієї системи.

“Насправді Конституція 1996 року, за якою зараз живе Україна, дозволяє йому особисто підписати розпорядження. Він про це сам нещодавно говорив, а тепер відступає від своїх же слів і виносить це питання на розгляд парламенту”, – сказав Матчук.

“Нашоукраїнець” також нагадав, що та система для голосування, за якою депутати працюють зараз, також вводилася в дію особистим розпорядженням (№663) голови Верховної Ради Володимира Литвина від 1 липня 2003 року.

“Тоді йому на заваді Конституція 1996 року не стояла, а тільки зараз вона йому раптом заважає”, – наголосив парламентарій.

Крім того, Матчук повідомив, що, якщо після завтрашнього засідання у парламенті не запрацює система “Рада-3“, партійна група “Наша Україна” цього питання так просто не залишить і надалі відстоюватиме конституційну процедуру голосування народних депутатів.

Нагадаємо, голова Верховної Ради Володимир Литвин допускає, що 17 березня парламент розгляне проект постанови про впровадження модернізованої системи “Рада-3“.

Ця система передбачає, що голосування депутат починає з натиснення сенсорної клавіші, утримуючи яку, він повинен натиснути кнопку “За”, “Проти”, або “Утримався”.

Передбачається, що, якщо протягом 11 відведених для голосування секунд парламентарій відпустить одну з кнопок, його голос не зарахується.

Джерело Газета.уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.