Новини світу. 3 березня. Литва вимагає від Газпрому встановити для країни “справедливі” ціни на газ.

газ, Литва
Литва пригрозила Газпрому "війною" у випадку нечесної політики

В іншому випадку Вільнюс пригрозив ініціювати міжнародним розглядом цієї справи. З такою заявою виступив сьогодні міністр енергетики прибалтійського держави Арвідас Секмокас.

Виступаючи на нараді у Вільнюсі, глава відомства підкреслив, що ціни Газпрому порушують угоду, досягнуту за приватизації головною газовою компанії Литви Lietuvos Dujos, у зв’язку з чим влада країни потребує коментарів від російського газового гіганта з цього питання.

“У нас є докази того, що Газпром порушив приватизаційну угоду, встановивши несправедливу ціну на газ”, – заявив Арвідас Секмокас і додав, що Литва буде прагнути виправити це “порушення” шляхом його обговорення.

Міністр пригрозив в іншому випадки розірвати приватизаційну угоду. Він додав, що причиною цього стане цінова політика “Газпрому” і це “політичний та економічний тиск”, яке холдинг надає на литовський уряд.

Уряд Литви планує розділити головну газову компанію країни Lietuvos Dujos, акціонером якої є Газпром, на транспортну і трейдерську складові, відокремивши магістральні газові мережі від розподільних.

У травні минулого року парламент Литви підготував проект закону “Про газ”, згідно з яким після розділу Lietuvos Dujos транспортна компанія відійде під контроль уряду. У той же час в керівництві Lietuvos Dujos впевнені, що уряд Литви просто “шукає аргументи для націоналізації суспільства”.

Раніше Литва звинуватила Газпром у зловживанні монопольним становищем і навіть поскаржилася на російську компанію в Еврокомісію. Причиною образи стала відсутність знижки на газ, що прем’єр-міністр Литви Андрюс Кубілюс охарактеризував як “напад на весь Євросоюз“. На його думку, таким чином російські газовики мстять Вільнюсу за намір розділити відповідно до правил ЄС магістральні й розподільні газові мережі, де Газпром має частку.

Lietuvos Dujos – литовська газова компанія. Основні акціонери Lietuvos Dujos: Газпром – 37,1%, німецький концерн E. On Ruhrgas International – 38,9%, Фонд держмайна Литви – 17,7%. Міноритаріям належить 6,3% акцій Lietuvos Dujos.

За матеріалами РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.