Новини світу. 15 березня. Витрати японської влади на подолання наслідків землетрусу та цунамі можуть перевищити позначку в $180 млрд, або 3% від ВВП.

Японія, землетрус
Сума потрібна для ліквідації наслідків стихії в Японії може досягти 5% ВВП

Експерти відзначають, що третій за величиною економіці світу доведеться витратити на відновлення зруйнованої інфраструктури рекордну з часів Другої світової війни суму.

Посилює ситуацію і той факт, що в даний час обсяг держборгу Японії вдвічі перевищує обсяг ВВП країни, оцінюваний приблизно у $5 трлн.

Провідний аналітик агентства Moody’s Том Берн напередодні попередив, що через величезний борг Токіо може втратити довіру інвесторів, що призведе до збільшення вартості обслуговування держборгу і витрат на усунення наслідків землетрусу.

В даний час офіційно визнані загиблими і зниклими безвісти близько 10 тис. осіб Найбільш сильно постраждали через розгул стихії північно-східні регіони країни, на частку яких припадає близько 6-8% від ВВП Японії. При цьому експерти підкреслюють, що ситуація посилюється високою вартістю сировинних ресурсів: одна тільки нафта знаходиться зараз на рівні 2,5-річного максимуму.

Крім того, існує величезна вірогідність, що поки влада недооцінюють збиток від стихії.

“Виходячи з досвіду минулого, можна помітити, що влада постраждалих держав часто недооцінює шкоду”, – відзначає глава відділу економічних досліджень Mitsubishi UFJ Securities Брендан Браун.

За його словами, все ще залишається багато факторів, які важко оцінити.

“Ми поки не знаємо, наскільки тривалими будуть відключення електроенергії і скільки саме коштів потрібно на відновлення інфраструктури”, – підкреслює експерт.

Аналітики Credit Suisse вважають, що в кінцевому підсумку японський уряд витратить на усунення наслідків землетрусу близько $180 млрд. Одне тільки відновлення АЕС обійдеться в $5 млрд. У свою чергу аналітики Mitsubishi UFJ Securities кажуть, що цей показник досягне позначки 5% від ВВП. Для порівняння: після землетрусу в Кобе в 1995р. влада Японії витратила на відновлення економіки і інфраструктури близько 2% від ВВП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.