Новини світу. 23 березня. Економічний збиток від катастрофи в Японії може скласти від $190 до $310 млрд.

Японія
Стихія коштуватиме Японії $300 мільярдів

Про це свідчать оцінки уряду цієї країни, озвучені сьогодні, через майже два тижні після руйнівного землетрусу і цунамі.

Ця оцінка включає в себе збитки, завдані інфраструктурі, в тому числі дороги і будівлі, але виключає збитки від простою виробництва через періодичне відключення електрики після аварії на АЕС “Фукусіма”.

Крім того, оцінка не бере до уваги наслідки стихійного лиха для фінансових ринків і ділового клімату. Таким чином, якщо врахувати всі ці речі, сума завданої економіці Японії шкоди може істотно перевищити поточні показники.

Аналітики вже говорять про те, що збиток від відключення електрики буде значним, хоча поки цифри не називаються. Крім того, важко оцінити і масштаб катастрофи на АЕС, включаючи шкоду від чуток про радіаційне зараження, які найчастіше виявляються перебільшеними і тільки нагнітають обстановку, що ніяк не сприяє розрядці ситуації. До всього іншого, до цих пір залишається невизначеним, як на все, що відбулося відреагує уряд та приватний сектор, відзначають експерти.

Загалом думка економістів збігається з оцінками уряду Японії. Раніше аналітики агентства з моделювання ризиків RMS повідомили, що економічний збиток від стихійного лиха в Японії може досягти 5% від валового внутрішнього продукту країни – близько 300 млрд. При цьому в RMS відзначили, що матеріальне навантаження при покритті витрат на відновлювальні роботи ляже важким тягарем на плечі громадян і уряду Японії, оскільки місцеві підприємці неохоче купували страховки, що захищають від можливих збитків. Це, у свою чергу, зробить процес відновлення економіки країни більш напруженим.

На тлі катастрофи в Японії RMS очікує уповільнення промвиробництва в країні і зазначає, що труднощі будуть переживати майже всі сектори економіки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.