Новини України. 19 березня. КРУ в Харківській області провело ревізію використання бюджетних коштів в Харківській державній академії культури.

Харківська академія культури
КРУ виявило порушень на мільйон гривень у Харківській академії культури

Про це повідомили в прес-службі КРУ.

Ревізією були встановлені порушення фінансової дисципліни на загальну суму в 1 млн. 37,38 тис. грн.

За даними КРУ, в 2008 р. студенти академії мешкали в гуртожитках, сплачуючи за це суму, меншу собівартості, в результаті чого вуз недоотримав 27,43 тис. грн. доходів від господарської діяльності.

Крім того, 18 випускників академії 2009 року повинні були відпрацювати не менше 3-х років у державному секторі, але не зробили цього. За умовами договору зі студентами вони зобов’язалися відшкодувати в держбюджет вартість навчання у разі, якщо не відпрацюють встановлений термін. Студенти не відшкодували збитки. З вини випускників академії держбюджету завдано матеріальний збиток на 10,4 тис. грн.

Як відзначили в КРУ, з випускниками 2010 року укладали тристоронні договори між академією, підприємством-замовником і студентом, якими не передбачено зобов’язань випускників з відшкодування вартості навчання у разі відмови відпрацювати визначений законодавством термін за призначенням. Ревізією встановлено, що з випускників 2010 р. 20 осіб не зверталися до місця розподілу, вісім звернулися, але їм відмовили у працевлаштуванні. На навчання 28 випускників 2010 р. з держбюджету було витрачено 228 тис. грн.

Як повідомили в КРУ, за результатами ревізії усунуто порушень на 470 тис. грн. За допущені порушення у веденні бухгалтерського обліку чотири посадові особи вузу притягнуто до адміністративної відповідальності. Ректору академії направлена ​​вимога повністю усунути порушення і притягнути винних осіб до відповідальності.

Джерело STATUS QUO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.